Polscy skoczkowie wicemistrzami świata juniorów w drużynie

Polska zajęła drugie miejsce w drużynowym konkursie skoków na rozgrywanych w czeskim Libercu mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie klasycznym. Zwyciężyła Słowenia, a trzecie miejsce zajęli Niemcy.

W reprezentacji Polski wystąpili Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Krzysztof Biegun i Bartłomiej Kłusek. Rok temu w Turcji drużyna biało-czerwonych także zajęła drugie miejsce.

Po pierwszej serii prowadziła Słowenia, Polska była druga, a Niemcy trzeci. Z rywalizacji odpadły Czechy, Francja, Szwajcaria, Włochy i USA.

W finale, w którym wystąpiło osiem zespołów, Słowenia potwierdziła dominację. Najlepiej w tym zespole skakał aktualny mistrz świata juniorów Jaka Hvala, który po skokach na 101 i 107 m zdobył aż 289 pkt i zdecydowanie triumfował w nieoficjalnych wynikach indywidualnych.

Z Polaków najwyżej, na 5. pozycji, znalazł się Zniszczoł, który za skoki 102 i 101 m otrzymał notę 276,5 pkt. Szósty był Murańka z notą 275,0 pkt (97 i 105 m).

W ekipie Niemiec najlepiej zaprezentował się Andreas Wellinger, siódmy w klasyfikacji punktowej - 273,5 m po skokach 98,5 i 103 m.

W czwartek w konkursie indywidualnym w Libercu wicemistrzem świata został Murańka.