Reklama

Reklama

Polscy skoczkowie trenują w Zakopanem. Wiadomo, kto najlepiej sobie radzi

Kamil Stoch pracuje nad formą przed zbliżającymi się igrzyskami w Pekinie. Nasz Orzeł miał problemy zdrowotne, ale jest już w pełni sił i trenuje w Zakopanem. Jak mu idzie? O tym opowiedział Apoloniusz Tajner w rozmowie z Radiem ZET.

Trwający sezon jest niezwykle trudny dla Kamila Stocha. Skoczek nie może ustabilizować formy, a na dodatek w ostatnich tygodniach zmagał się z problemami zdrowotnymi. Uraz stawu skokowego wykluczył go z udziału w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem.

Kamil Stoch szykuje formę na igrzyska w Pekinie

Stoch doszedł już do pełni sił i pełną parą trenuje przed zbliżającymi się igrzyskami. 34-latek daje z siebie wszystko, by być gotowym na najważniejsze zawody w sezonie.

Apoloniusz Tajner, prezes PZN, w rozmowie z Radiem ZET uchylił rąbka tajemnicy i opowiedział o postępach u Stocha. Jak się okazuje, trzykrotny mistrz olimpijski prezentuje się najlepiej z całej kadry, która przebywa w Zakopanem.

Apoloniusz Tajner opowiedział, jak wygląda sytuacja na treningach kadry

Reklama

Na treningach najlepiej prezentuje się Kamil Stoch, chodzi dwa rozbiegi niżej i osiąga odległości, które koledzy z wyższej belki. Na swoim poziomie zaczyna skakać Dawid Kubacki. Kamil, Dawid, Paweł Wąsek i Stefan Hula, tak wygląda rywalizacja na treningach - oznajmił Tajner.

Stoch powodu do niepokoju miał po wczorajszym treningu. Tajner zdradził, że skoczkowi spuchła kostka.

 - Kamil skacze i jest bardzo zadowolony. Kostka troszkę spuchła po poniedziałkowym treningu, ale to mógł być efekt bocznego ruchu. W bucie skokowym staw jest unieruchomiony, a ruchy można wykonywać bezboleśnie. W podświadomości zawodnika może drzemać świadomość o niedawnej kontuzji, natomiast treningi wypadają dobrze. Wymuszona przerwa w tym okresie może się przydać - zakończy prezes PZN.

CZYTAJ TAKŻE: DRAMAT PIOTRA ŻYŁY! KOLEJNY POZYTYWNY PCR

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy