Reklama

Reklama

Polscy skoczkowie trenują na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi

Wielka Krokiew w Zakopanem ma już za sobą pierwszy etap modernizacji, czyli wymianę rozbiegu i w ubiegłym tygodniu otrzymała krajowy certyfikat pozwalający na organizowanie na niej zawodów. Międzynarodowa homologacja ma przyjść lada dzień. Pozytywnie zaskoczony jest Stefan Horngacher, a jego zawodnicy trenują na poprawionym obiekcie.

We wtorek po raz pierwszy obiekt przetestowali skoczkowie, a wśród nich kadra A.

Reklama

Podopieczni trenera Horngachera rozpoczęli trzydniowe zgrupowanie w Zakopanem. W porannym treningu towarzyszyli im czterej przedskoczkowie, którymi opiekował się trener Tomasz Pochwała.

Pierwszy skok na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza (HS-134) oddał Wojciech Marusarz - nazwisko wszak zobowiązuje.

Trening przebiegł bardzo sprawnie. W Zakopanem panuje prawdziwa, mroźna zima i dlatego też skocznia była doskonale przygotowana na przyjęcie najlepszych polskich zawodników. Modernizację obiektu pozytywnie ocenia trener kadry A.

- Skocznia wygląda naprawdę świetnie, a nowy rozbieg jest bardzo dobry. Nie ma dużej zmiany, ale trochę inaczej się teraz skacze, leci nieco niżej nad zeskokiem. Będziemy teraz analizować materiały wideo z treningu i przyjrzymy się lepiej jak to wygląda. To dobra skocznia, dobry profil i pozytywnie oceniam modernizację obiektu - powiedział Horngacher.

- Dziś wszystko było doskonale przygotowane na nasz trening i chciałbym podziękować wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły. Wykonały naprawdę superpracę, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - dodał szkoleniowiec.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje