Reklama

Reklama

Polscy skoczkowie trenują i odpoczywają na Wyspach Kanaryjskich. Żyła i Kot fotografami

Ledwie tydzień trwał odpoczynek reprezentacji polskich skoczków narciarskich po najlepszym w historii sezonie w wykonaniu naszych Orłów. Podopieczni trenera Stefana Horngachera od wczoraj przebywają na zgrupowaniu na Wyspach Kanaryjskich. Między treningami mogą pozwolić sobie na relaks, co pokazują zdjęcia opublikowane przez Piotra Żyłę i Macieja Kota.

Dwutygodniowe zgrupowanie na Fuerteventurze na "Kanarach", na które nasi zawodnicy mogli zabrać swoje partnerki życiowe, ma dwojaki cel. Służy przygotowaniom "Biało-czerwonych" do sezonu olimpijskiego, a jednocześnie jest formą nagrody za wspaniałe wyniki w świeżo zakończonym roku startów.

Przywilej połączenia przyjemnego z pożytecznym dotyczy wszystkich skoczków z kadry A, która po małej rewolucji przedstawia się następująco: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny i Krzysztof Miętus.

Reklama

Z uroków miejsca i wyśmienitej pogody, w czasie wolnym, stara się korzystać m.in. Żyła, który na portalu społecznościowym nie omieszkał opublikować zdjęcia. Słowa są zbędne, toteż zamieszczony przez popularnego "Wiewióra" podpis jest krótki, ale wymowny.

Nieco bardziej wylewny jest Maciej Kot, który nie chcąc być gorszym od swojego serdecznego przyjaciela Żyły, również pochwalił się zdjęciem. Z wpisu Kota wiemy, że skoczkowie dzisiaj odbyli trening, a teraz napawają się pięknymi widokami na Ocean Atlantycki. "Pierwszy dzień na Fuercie. Trening zrobiony, teraz czas na regenerację. Pozdrowienia!" - napisał piąty skoczek klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W sezonie 2017/18 w Polsce odbędą się trzy konkursy Pucharu Świata, dwa w Zakopanem i jeden w Wiśle. Konkurs na skoczni im. Adama Małysza odbędzie się 25 stycznia, a dwa dni później (27-28 stycznia) będzie toczyła się walka na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza.

Docelowa impreza roku, czyli igrzyska olimpijskie w Pjongczangu, rozpoczną się 9 lutego i potrwają do 25 lutego.

AG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama