Reklama

Reklama

Polscy skoczkowie "przerzucają" ciężary na Wyspach Kanaryjskich

Od poniedziałku kadra A polskich skoczków narciarskich przebywa na słonecznej Fuerteventurze, gdzie zawodnicy w nagrodę regenerują się po trudach bardzo udanej zimy oraz wykonują pracę z myślą o przyszłorocznym sezonie olimpijskim. Trener Horngacher zaordynował naszym "Orłom" pracę z ciężarami, by zbudować siłę mięśni.

Podczas dwutygodniowego zgrupowania, na które reprezentanci Polski zabrali swoje partnerki życiowe, będzie szansa na "naładowanie baterii", ale podstawą jest plan wykonania sumiennej i rzetelnej pracy.

Zresztą nasi zawodnicy dość długo ociągali się z zamieszczeniem pierwszych zdjęć z Wysp Kanaryjskich. Po wpisie Macieja Kota wszystko stało się jasne. "Trening zrobiony. Teraz czas na regenerację" - wymienił pryncypia piąty skoczek klasyfikacji generalnej ostatniej edycji Pucharu Świata. 

Reklama

Poza Kotem, w kadrze A znajdują się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny i Krzysztof Miętus. W Hiszpanii nie zameldował się tylko Hula, którego małżonka niedawno urodziła córeczkę.

Sztanga poszła w ruch już we wtorek, ale obciążenia zaaplikowane przez Stefana Horngachera są dostosowane do każdego kadrowicza. Indywidualizacja zajęć ma pomóc osiągnąć jeszcze lepszy cel, a w kolejnych dniach budowanie siły zostanie urozmaicone elementami stabilizacji.

Zgrupowanie zakończy się 24 kwietnia, lecz przed powrotem nasi skoczkowie mają zwiedzić i dobrze poznać uroki wyspy Fuerteventura.

AG

Reklama

Reklama

Reklama