Reklama

Reklama

Polscy skoczkowie bez zmian w kadrze na PŚ w Niżnym Tagile

Polscy skoczkowie narciarscy bardzo słabo zaprezentowali się w Kuusamo i Lillehammer, ale trener Łukasz Kruczek nie zdecydował się na żadne zmiany w składzie przed kolejnymi zawodami Pucharu Świata w Niżnym Tagile.

Przed wylotem do Rosji kadra Polski prowadzona przez Łukasza Kruczka zaplanowała dwa treningi na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi.

Już po pierwszym treningu sztab szkoleniowy poinformował, że w Niżnym Tagile wystąpią: Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Jan Ziobro i Piotr Żyła.

Kruczek powiedział, że skład był właściwie już ustalony wcześniej, a trening był tylko kwestią potwierdzającą ten wybór. - Mamy trochę ograniczone możliwości z racji tego, że wyjeżdżamy na różne zawody wszystkimi grupami i to niemal w jednym czasie. Np. dobrze skacze Andrzej Stękała, ale wystartuje w Pucharze Kontynentalnym, więc po zawodach w ten weekend będziemy dokonywać ewentualnych korekt na kolejny PŚ - powiedział.

Reklama

Szkoleniowiec był bardzo zadowolony z przebiegu pierwszego treningu. - Gdy zawodnicy tak będą skakali w zawodach pucharowych, to nie musimy się kompletnie niczym martwić - stwierdził krótko.

Podobnego zdania był Stoch. - Wszystko było w porządku - warunki bardzo dobre i skocznia super przygotowana, no i sądząc po dzisiejszych skokach forma też jest niezła. To cieszy, więc fajnie się podczas tego treningu bawiłem - podkreślił zawodnik zakopiańskiego klubu Eve-nement.

Dodał, że to będzie jego pierwszy konkurs w Niżnym Tagile. - Nie miałem tam okazji spróbować swoich sił, ale generalnie Rosja jest pod względem wyników dosyć dla mnie przyjazna, więc jestem dobrej myśli. Nie składam jednak żadnych obietnic, ani nie jadę z jakimiś wielkimi nadziejami, ale po prostu chcę tam jak najlepiej wykonać swoją pracę, a przede wszystkim cieszyć się tym, co robię - podkreślił skoczek z Zębu.

Podczas wieczornego treningu testowane będą m.in. nowe kombinezony. - Te dodatkowe spokojne skoki w dobrych warunkach i na śniegu oraz testy sprzętu to jest dla nas niezwykle istotna rzecz, zwłaszcza gdy pogoda nie pozwala na przeprowadzenie oficjalnych treningów tuż przed zawodami - wyjaśnił Kruczek.

Konkursy na skoczni Aist odbędą się po raz drugi. W ubiegłym roku wygrali Norweg Andres Fannemel i prowadzący obecnie w klasyfikacji generalnej PŚ Niemiec Severin Freund.

Program zawodów:

piątek 11 grudnia:

13.00 - oficjalny trening

15.00 - kwalifikacje

sobota 12 grudnia:

15.00 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela 13 grudnia:

13.30 - kwalifikacje

15.00 - pierwsza seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje