Reklama

Reklama

Polscy kadrowicze będą walczyć o Puchar Prezesa PZN

Z udziałem zawodników kadry A w skokach narciarskich: Kamila Stocha, Piotra Żyły, Macieja Kota, Dawida Kubackiego i Krzysztofa Miętusa, rozegrane zostaną w sobotę na skoczni w Wiśle Malince (HS-134) zawody o Puchar Prezesa PZN - poinformowała Alicja Kosman z PZN.

Jak powiedziała Kosman dla kadrowiczów będzie to okazja, aby sprawdzić się przed zbliżającymi się inauguracyjnymi zawodami Letniej Grand Prix w Hinterzarten, które odbędą się 27 i 28 lipca.

Członkowie kadry A, a także reprezentacji młodzieżowej pod wodzą Roberta Matei, poprzedzą sobotni start zgrupowaniem w Wiśle. Rozpoczną go już w środę wieczorem treningiem na skoczni przy sztucznym oświetleniu. "W czwartek będziemy skakali w godzinach przedpołudniowych, a w piątek zarówno rano, jak i popołudniu" - poinformował trener kadry A Łukasz Kruczek.

Reklama

Sobotnie zawody będą pierwszymi z trzech rozgrywanych w ramach tegorocznej edycji Pucharu Prezesa PZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Kolejne odbędą się 24 sierpnia oraz 14 września. Rywalizacja w skokach będzie się odbywała na skoczni w Malince, a konkurencje biegowe na Kubalonce.

W ubiegłym roku klasyfikację generalną wygrali Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane) w skokach narciarskich oraz Szczepan Kupczak (AZS AWF Katowice) w kombinacji norweskiej.

Program sobotnich zawodów:

9.30 - seria próbna do kombinacji norweskiej,

10.00 - skoki do kombinacji norweskiej,

10.30 - seria próbna konkursu skoków,

11.30 - I seria otwartego konkursu skoków,

12.30 - seria finałowa konkursu skoków,

16.00 - bieg do kombinacji norweskiej.

Wstęp na treningi i zawody jest bezpłatny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL