Reklama

Reklama

Polak zostanie trenerem Władimira Zografskiego? Bułgar zamieszka w Krakowie

Bułgarski skoczek Władimir Zografski przeprowadził się do Polski i mieszka w Krakowie. Jak podaje TVP Sport jego trenerem ma zostać były asystent Stefana Horngachera i Michala Doleżala - Grzegorz Sobczyk.

W skokach narciarskich trwa przerwa między sezonami, ale to nie oznacza nudy w środowisku narciarskim. Polscy skoczkowie poznają się z nowym trenerem, Thomasem Thurnbichlerem, licząc na owocną współpracę w przyszłym sezonie.

Nie ich jednych czekają zmiany. Jedyny bułgarski skoczek w stawce, Władimir Zografski, także decyduje się na zmiany w swojej karierze. Jak się okazuje, skoczek jest już po przeprowadzce do Krakowa.

Znany skoczek trafi pod skrzydła polskiego trenera?

Wiele mówi się o tym, że jego nowym trenerem ma zostać Polak, a TVP Sport wytypowało nawet faworyta do objęcia jej posady. Jak wynika z tekstu Mateusza Lelenia, jest nim były asystent Stefana Horngachera i Michala Doleżala, Grzegorz Sobczyk.

Reklama

Choć oficjalna informacja jeszcze nie padła, Jan Winkiel kazał szukać faworyta wśród trenerów, mających trwający właśnie okres wypowiedzenia w PZN. Taki obowiązuje Sobczyka, który nie chciał komentować sprawy, zasłaniając się trwającym do 30 czerwca urlopem.

Sobczyk, który przez ostatnie sześć lat był w sztabie kadry, odszedł z polskiego związku w atmosferze konfliktu, gdy krytykował PZN podczas zawodów w Planicy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL