PK w skokach - Kubacki liderem klasyfikacji generalnej

Dawid Kubacki zajął w niedzielę trzecie miejsce w drugich w sezonie zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach na igelicie rozegranych w austriackim Stams i został liderem klasyfikacji generalnej. Wygrał reprezentant gospodarzy Lukas Mueller.

W pierwszym, sobotnim konkursie Kubacki wypadł jeszcze lepiej, wywalczył drugie miejsce, przegrywając tylko z Kanadyjczykiem Mackenzie Boyd-Clowesem.
W niedzielę po pierwszej serii prowadzenie w konkursie objął Norweg Anders Jacobsen po lądowaniu na 111,5 m. Drugi był Mueller, który skoczył o pół metra bliżej, a trzeci Słoweniec Rok Zima - 110,5 m. Kubacki wylądował na 106 m i był sklasyfikowany na 12. miejscu.
Awans do finału wywalczyli jeszcze Marcin Bachleda - 14. miejsce (104,5 m) oraz Krzysztof Biegun - 27. (102,5 m).
W finale Kubacki oddał najdłuższy skok - 113 m i awansował na trzecie miejsce. Mueller uzyskał 110,5 m, a Jacobsen wylądował o pół metra bliżej od Austriaka i spadł na drugą lokatę.
Bachleda ostatecznie został sklasyfikowany na 17. pozycji - skoki 104,5 i 104 m, Biegun na 28. - 102,5 i 96,5 m.
Po dwóch konkursach Kubacki jest liderem klasyfikacji generalnej z dorobkiem 140 pkt. Drugi jest Mueller - 101 pkt, trzeci Boyd-Clowes - 100 pkt. Na 24. pozycji jest Bachleda - 21 pkt, a na 28. Jan Ziobro - 11 pkt.
Następne konkursy PK odbędą się 7 i 8 lipca w słoweńskim Kranju. Inauguracja Letniej Grand Prix w skokach zaplanowana jest na 20 i 21 lipca w Wiśle.
W Stams skakano w kombinezonach nowego kroju, bardziej dopasowanych do sylwetki zawodnika. Nowe regulaminy ich dotyczące nie są precyzyjne, co spowodowało, że szczególnie podczas serii próbnych wielu zawodników zostało zdyskwalifikowanych.

Dowiedz się więcej na temat: Dawid Kubacki