Reklama

Reklama

Piotr Żyła: Zjem trochę papryki i może zagram w pokera

Piotr Żyła jest w rewelacyjnym humorze po zajęciu przez "Biało-czerwonych" drugiego miejsca w konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. - Obróciłem presję w pozytywne działanie i to mi się udało - cieszy się zawodnik z Wisły, który przyćmił samego Kamila Stocha. Na konferencji prasowej pojawił się z... ciupagą. - Zadawajcie dobre pytania, bo inaczej nią dostaniecie - ostrzegł ze śmiechem na ustach dziennikarzy.

Żyła miał się z czego cieszyć. W sobotę był najlepszym z Polaków. Gdyby na Wielkiej Krokwi odbył się konkurs indywidualny zająłby drugie miejsce, przegrywając tylko z Peterem Prevcem. - Nie ma to żadnego znaczenia, bo dziś liczyła się drużyna. Ogólnie każdy z nas wykonał dobrą robotę. Rewelacyjnie było poskakać sobie przy polskiej publiczności - powiedział drugi zawodnik Turnieju Czterech Skoczni. 

Po raz pierwszy w historii Polacy startowali w konkursie drużynowym jako liderzy Pucharu Narodów.- Czy to było stresujące? Na mnie podziałało mobilizująco. Nie patrzyłem się na koszulkę, tylko chciałem jak najdalej polecieć - dodał skoczek z Wisły. 

Reklama

Po pierwszej serii Biało-Czerwoni zajmowali trzecie miejsce. - Czy byłem zaskoczony? Szczerze? Nie wiem! Bo nawet nie wiedziałem, które miejsce zajmujemy.

W niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny. - Fajnie, żebym skakał tak jak dziś, a wyniki same przyjdą - odparł.

Na koniec zapytaliśmy Piotrka, skąd ma ciupagę. - Dostałem, żeby reagować odpowiednio na wasze głupie pytania. Ale dziś takich nie było - zakończył, śmiejąc się od ucha do ucha.

Skoczek z Wisły przedstawił ciekawy plan na spędzenie dzisiejszego wieczoru, przed jutrzejszym konkursem indywidualnym. - Może zjem trochę papryki i pójdę spać. Bez gry w pokera? To zależy od Maćka Kota, czy będzie miał ochotę przegrać - uśmiechnął się Żyła, a stojący obok Kot podjął rękawicę. - Ja zawsze podejmuję wyzwanie - odparł.

Z Zakopanego Krzysztof Oliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje