Reklama

Reklama

Piotr Żyła zakażony koronawirusem. Czy uda się polecieć do Pekinu?

Polski Związek Narciarski poinformował w czwartkowe popołudnie o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u Piotra Żyły. COVID-19, tuż przed wylotem na igrzyska w Pekinie może rodzić uzasadnioną obawę, czy Polak będzie mógł wystartować w zaplanowanym już na 6 lutego, pierwszym konkursie imprezy.

"Wewiór" to kolejny z naszych kadrowiczów, który w ostatnim czasie zmuszony jest do przymusowej przerwy. Kontuzjowany jest Kamil Stoch, a dodatkowo z powodu pozytywnego wyniku testu w konkursach PŚ w Zakopanem nie wystąpił Dawid Kubacki. O ile jednak zakażenie "Mustafa" nie stanowi w kontekście igrzysk w Pekinie zagrożenia, sytuacja z Żyłą jest zdecydowanie bardziej skomplikowana.

Piotr Żyła w opałach. Potrzebuje masy testów

Organizatorzy IO w Pekinie przygotowali specjalny protokół działania w przypadku ozdrowieńców. Zawodnik lub zawodniczka, chcący wylecieć do Chin muszą zostać poddani serii testów, z których pierwszy musi zostać przeprowadzony już pięć dni przed planowanym wylotem. Test numer dwa wykonać należy cztery dni przed, kolejny - trzy dni przed lotem, przy czym ten musi być już wykonany na teście akceptowanym przez chiński rząd.

Dwa dni przed wylotem trzeba wykonać jeszcze jeden test - tym razem PCR, a formularz z jego wynikiem przesłać należy chińskiej stronie. Dodatkowo, wykonać należy... jeszcze jeden, najpóźniej 48 godzin przed odlotem. Dzień przed wejściem na pokład samolotu negatywny wynik testu dodać należy w aplikacji, monitorującej stan zdrowia uczestników IO.

Polacy planują wylot do Pekinu 31 stycznia. Oznacza to, że aby Żyła mógł odlecieć tym samolotem, musiałby pierwszy, negatywny wynik testu otrzymać 26 stycznia - czyli już za sześć dni. 

Pierwszy konkurs olimpijski - konkurs na skoczni normalnej odbędzie się 6 lutego. Dzień wcześniej - kwalifikacje.

Reklama

Czytaj także: 

Johann Andre Forfang zakażony koronawirusem

Kamil Stoch musi poczekać na powrót na skocznię

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy