Piotr Żyła i Jan Ziobro stanęli na wadze. Dzisiaj pojedynek polskich skoczków

Dzisiaj o godzinie 16.45 rozpocznie się pierwszy konkurs 65. Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie. W pierwszej serii, rozgrywanej systemem pucharowym, los skrzyżował dwóch Polaków Piotra Żyłę i Jana Ziobrę. Obaj skoczkowie traktują tę rywalizację na tyle poważnie, że poprzedzili ją oficjalną ceremonią ważenia, znaną z gal sportów walki.

Pierwszy na wagę, prężąc tors, wszedł Ziobro i mową ciała zakomunikował, że nie pęka przed walką o awans do drugiej serii konkursu. Jako drugi, demonstracyjnie zrzucając bluzę i chowając złowieszczy wzrok za ciemnymi okularami, na wagę wkroczył Piotr Żyła.

Reklama

Ekspresyjny "Wiewiór" aż zadrżał, eksponując wszystkie mięśnie, które jak na tak szczupłe ciało, prezentują się bardzo okazale. W przypadku Ziobry waga pokazała 59,2 kilograma, zaś Żyła okazał się nieznacznie cięższy (59,5 kg). A zatem, używając terminologii z boksu zawodowego oraz olimpijskiego, rodacy stoczą na skoczni Schattenberg pojedynek w kategorii lekkiej.

Następnie obaj skoczkowie, nawiasem mówiąc serdeczni koledzy, bez zbędnych ceregieli stanęli naprzeciwko siebie, a odgradzała ich tylko... waga. Na szczęście nie doszło do rękoczynów, mimo że Żyła przyjął frontalną pozycję, którą kibice mieszanych sztuk walki kojarzą z postawą mistrzyni UFC Joanną Jędrzejczyk.

Polacy awansowali w komplecie do konkursu w Oberstdorfie i w pierwszej serii utworzą następujące pary:

Jan Ziobro - Piotr Żyła

Klemens Murańka - Cene Prevc 

Stefan Hula - Andreas Stjernen 

Dawid Kubacki - Jewgienij Klimow 

Maciej Kot - Jarkko Maeaettae 

Kamil Stoch - Anders Fannemel

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Żyła | jan ziobro | Kamil Stoch | Turniej Czterech Skoczni

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje