Reklama

Reklama

Pierwszy w historii Puchar Świata w skokach w Niżnym Tagile

W weekend na skoczni Tramplin Stork w rosyjskim Niżnym Tagile zostaną po raz pierwszy w historii rozegrane dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nie będą one jednak miały mocnej obsady, m.in. zabraknie lidera Czecha Romana Koudelki.

Do Rosji w czwartek z Pragi polecili Piotr Żyła (20. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ), Jan Ziobro (36.), Klemens Murańka (39.), Maciej Kot (53.) i Dawid Kubacki, który w sezonie 2014/15 jeszcze punktów nie zdobył.

Oprócz Koudelki z startu w Niżnym Tagile zrezygnował także szósty w klasyfikacji pucharowej Noriaki Kasai i ósmy Daiki Ito. Japończycy wystawią drugi skład, liderzy mają w tym czasie zregenerować siły i trenować przed Turniejem Czterech Skoczni.

Reklama

Nie wystąpią Norwegowie Tom Hilde i Anders Jacobsen, mają trenować w kraju i być może wystartują w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Renie (12-14 grudnia). Ze startu zrezygnowali także Austriacy, zwycięzca tegorocznego TCS Thomas Diethart i Wolfgang Loitzl.

W polskiej ekipie nie ma nadal dwukrotnego mistrza olimpijskiego i triumfatora poprzedniej edycji Pucharu Świata Kamila Stocha, który przechodzi rehabilitację po operacji stawu skokowego. Zawodnik w środę kibicował kolegom podczas treningów na Wielkiej Krokwi, jeszcze chodzi o kulach, ale - jak mówił - czuję się coraz lepiej.

Optymistą jest także prezes PZN Apoloniusz Tajner, który jest przekonany, że Stoch będzie już w pełni formy na konkursy Pucharu Świata, które w styczniu będą rozgrywane w Wiśle i w Zakopanem.

Skocznia w Niżnym Tagile została wybudowana w latach 70-tych, a w 2012 roku została zmodernizowana. Nie notowano na niej dotychczas oficjalnego rekordu zimowego, nieoficjalny należy do Aleksieja Romaszowa - 136 m i został ustanowiony 30 marca 2013 roku.

Program zawodów w Niżnym Tagile:

piątek, 12 grudnia:

14.00 - oficjalny trening

16.00 - kwalifikacje

sobota, 13 grudnia:

15.00 - seria próbna

16.00 - 1. seria konkursowa

niedziela, 14 grudnia

13.00 - kwalifikacje

14.30 - 1. seria konkursowa


Reklama

Reklama

Reklama