Reklama

Reklama

Nowe wieści ws. Klemensa Murańki. Michal Doleżal rozmawiał z Sandro Pertile

Klemens Murańka, który z powodu pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa nie zdążył jeszcze zadebiutować w tym sezonie Pucharu Świata, dostanie swoją szansę podczas kwalifikacji w Wiśle - poinformowała redakcja "TVP Sport".

Murańka z powodu pozytywnego wyniku utknął w Niżnym Tagile i nie pojechał z kadrą na kolejne konkursy, do Kuusamo. Jego izolacja zakończyła się dopiero 27 listopada. Skoczek został zgłoszony do naszej kadry na konkursy w Wiśle, lecz wciąż nie można było ze stuprocentową pewnością ustalić, czy zostanie dopuszczony do rywalizacji.

Klemens Murańka wystartuje w Wiśle

Jak przekazała redakcja "TVP Sport" przeszkód formalnych jednak nie ma i skoczek będzie mógł wystartować w piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego. Patryk Pancewicz zdradził, że trener Michal Doleżal osobiście rozmawiał w tej sprawie z dyrektorem PŚ, Sandro Pertile.

W poprzednim sezonie Murańka zgromadził łącznie 141 punktów, co w "generalce" dało 31., najwyższe w karierze miejsce. Świetnie spisał się zwłaszcza na skoczni w Willingen, gdzie otarł się o podium, zajmując czwarte miejsce.

TC

Reklama

Zasady plebiscytu As Sportu 2021 możesz przeczytać w tym miejscu

By przejść do głosowania - kliknij w tym miejscu!
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL