Reklama

Reklama

Nowa rola mistrza olimpijskiego. Słynny skoczek został prezesem

Czterokrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich sprawdzi się w nowej roli. Simon Ammann został prezesem Olimpiad Specjalnych Szwajcarii. Tym samym słynny skoczek stanął na czele fundacji, która jest częścią największego ruchu sportowego na świecie dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Simon Ammann już wcześniej spełniał się w roli ambasadora fundacji. Teraz czterokrotny mistrz olimpijski podjął się kolejnego wyzwania, zostając powołanym na stanowisko prezesa Olimpiad Specjalnych Szwajcarii.

Olimpiady Specjalne są niezależną fundacją, będącą częścią największego na świecie ruchu sportowego dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Przed Ammannem z pewnością sporo nowych zadań. Już za kilka lat, w 2029 roku to Szwajcaria będzie gospodarzem Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

Simon Ammann w roli prezesa ma już swoje cele

Skoczek narciarski zna środowisko fundacji, bowiem angażuje się w jej działania już od 2013 roku. W wolnym czasie kibicuje sportowcom na zawodach. Dwa razy był też członkiem delegacji podczas wydarzeń sportowych - World Summer Games i Winter Games.

Reklama

Czytaj też: Trener polskich skoczków skomentował wybór Małysza na prezesa PZN 

"W tej roli dołożę wszelkich starań, aby szwajcarski sport stał się inkluzywny. Będę dążył do tego, aby osiągnięcia sportowców z niepełnosprawnością intelektualną były uznawane i honorowane tak samo, jak wyczyny pełnosprawnych sportowców" - powiedział Ammann, cytowany przez "Tagblatt".

Również w Polsce działa podobna organizacja. Prezesem Olimpiad Specjalnych Polska jest Anna Lewandowska. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL