Reklama

Reklama

Norwegowie zachwyceni projektem konkursu skoków w Warszawie

Projekt zorganizowania konkursu skoków narciarskich na Stadionie Narodowym w Warszawie wywołał duże zainteresowanie w Norwegii, gdzie branża narciarska uważa, że jest to wspaniały pomysł dla promocji i zwiększenia atrakcyjności tej dyscypliny.

Kierownik reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich Clas Brede Brathen stwierdził, że skoki narciarskie są dyscypliną, która świetnie się nadaje do rozgrywania właśnie na stadionach ze względu na bliskość publiczności.

Jego zdaniem organizacja konkursu skoków na wielkim obiekcie w centrum miasta może być wielkim krokiem dla promocji tej dyscypliny na świecie, zwiększenia jej atrakcyjności i stworzenia nowego wymiaru. - Znamy dobrze wspaniałą atmosferę z konkursów w Zakopanem i sądząc po tym co tam się dzieje to w Warszawie będzie z pewnością jeszcze goręcej. Mam nadzieję, że plany dojdą do skutku - powiedział.

Najbardziej znany norweski komentator sportowy Arne Scheie, zajmujący się skokami narciarskimi od 40 lat stwierdził, że konkurs skoków na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie unikalną imprezą w skali światowej. - Skoki na tak dużym stadionie, który umożliwia budowę skoczni o sporych rozmiarach, gwarantuje wielki sukces jeżeli chodzi o publiczność. To fantastyczny pomysł - przyznał.

Reklama

- Dzisiaj skoki narciarskie odbywają się z reguły w małych miasteczkach i jedyną stolicą gospodarzem Pucharu Świata jest Oslo, lecz skocznia Holmenkollen oddalona jest jednak od centrum miasta, natomiast stadion w Warszawie leży w jego środku - dodał.

Przeprowadzenie konkursu na Stadionie Narodowym to pomysł działaczy Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, który spotkał się z przychylnym przyjęciem przez dyrektora konkurencji skoków Międzynarowej Federacji Narciarskiej (FIS) Austriaka Waltera Hofera.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL