Reklama

Reklama

Noriaki Kasai trenuje w Finlandii. Nie porzuca wielkich marzeń

Noriaki Kasai ostatni występ w konkursie Pucharu Świata zaliczył niemal dwa lata temu. Rutynowany zawodnik z Japonii wciąż nie porzuca jednak myśli o powrocie na najwyższy szczebel rywalizacji, a aktualnie trenuje w Finlandii.

49-letni skoczek, który na koncie ma między innymi trzy medale igrzysk olimpijskich i wiele rekordów odnoszących się do jego długowieczności (jest m.in. najstarszym triumfatorem konkursu Pucharu Świata), w ostatnim czasie zniknął z radarów. Ostatni raz w konkursie najwyższego szczebla oglądaliśmy go w styczniu 2020 roku w Sapporo. Ostatnie punkty zdobył z kolei w marcu 2019 roku, w Planicy, gdy był 19.

W ostatnim czasie Kasai trenuje w Finlandii, na skoczni w Rovaniemi. Dotarła do niego redakcja "Sport.de", której zdradził, że podczas jednej z prób przydarzył mu się bardzo groźny upadek. - Byłem naprawdę przerażony - relacjonował. 

Reklama

Noriaki Kasai chce odbudować formę

Jak dodał, obecna dyspozycja jest dla niego sporym rozczarowaniem. Podczas niedawnych mistrzostw swojego kraju (które odbyły się w październiku) zajął dopiero 22. miejsce. Nie ustaje jednak w staraniach, by odbudować dyspozycję. - Nie straciłem jeszcze wszystkich sił. Będę kontynuować karierę - przekonuje. Jako przykład stawia sobie... Kazuyoshiego Miurę, 54-letniego piłkarza Yokohama FC, który w tym sezonie na boisku pojawił się czterokrotnie.

Kasai chce skakać do 2030 roku, gdy zimowe igrzyska mogą odbyć się w Sapporo.

TCReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy