Reklama

Reklama

Narciarskie MŚ - Bardal: Wystartuję nawet z ręką w gipsie

Norweski skoczek narciarski Anders Bardal, który podczas kwalifikacji do konkursu w Wiśle w czwartek złamał nadgarstek zapowiedział, że wystartuje w mistrzostwach świata w Falun nawet z ręką w gipsie.

Skoczek zostanie już w piątek przebadany w szpitalu Świętego Olava w Trondheim, a następnie najprawdopodobniej podda się w przyszłym tygodniu operacji. MŚ w szwedzkim Falun odbędą się w dniach 18 lutego - 1 marca.

Kierownik reprezentacji Norwegii Clas Brede Brathen podkreślił w rozmowie z agencją NTB, że Bardal będzie miał pewne miejsce w drużynie do ostatniej chwili. 

- Ostateczna decyzja będzie zależała od niego i lekarzy. Anders jest w dobrej, zwyżkującej formie i dlatego jest naszym pewniakiem we wszystkich konkurencjach. Uszkodzony nadgarstek to za mało, aby wyłączyć doświadczonego skoczka z gry - podkreślił Brathen.

Reklama

Bardal powiedział na antenie kanału telewizji NRK, że jest gotowy skakać nawet z ręką w gipsie. 

- Ta część ciała nie jest najważniejsza dla skoczków narciarskich i nie sądzę, aby usztywnienie przeszkodziło mi w treningach i startach w Falun - zaznaczył.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy