Reklama

Reklama

Najbliższe dni Kamil Stoch spędzi w sanatorium

Najbliższe dni Kamil Stoch spędzi w sanatorium, gdzie poświęci czas na rehabilitację. - Zakres ruchów jest już praktycznie pełny, więc są to głównie ćwiczenia wzmacniające siłę mięśni - powiedział Aleksander Winiarski, lekarz polskiej kadry skoczków.

Kamil Stoch wraca do zdrowia po operacji usunięcia zmian chrzęstno-kostnych w stawie skokowym. Mistrz olimpijski nie ma już szwów i może poruszać nogą w niemal pełnym zakresie.

Reklama

- Wczoraj Kamil miał usuwane szwy. Rana jest już zagojona, ale odczuwa on jeszcze delikatne dolegliwości bólowe w miejscu usunięcia tej zmiany. Stoch wyjechał na kilka dni do sanatorium, ma rozpisaną rehabilitację. Zakres ruchów jest już praktycznie pełny, więc są to głównie ćwiczenia wzmacniające siłę mięśni - powiedział Winiarski.

Lekarz polskiej kadry skoczków narciarskich dodał jednak, że jest jeszcze za wcześnie, by podawać datę powrotu Stocha do sportu. 

- O tym, kiedy Kamil będzie mógł wrócić do treningów, zadecydujemy później. Na pewno nie w tej chwili - zakończył Winiarski.

Zobacz:

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Stoch | skoki narciarskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama