Reklama

Reklama

Nagła zmiana u jednego z naszych rywali. Na miesiąc przed zawodami w Wiśle

Ryoyu Kobayashi od kilku sezonów pokazuje, że potrafi stanowić zagrożenie w walce o punkty Pucharu Świata. Na miesiąc przed inauguracją sezonu letniego Japończyk postanowił wprowadzić drobne zmiany w swoich przygotowaniach i zmienił trenera.

Japoński skoczek zabłysnął w świecie sportów zimowych w sezonie 2018/19, gdy w jego ręce trafiła zarówno mała jak i duża Kryształowa Kula. Kobayashi wygrał wtedy wszystkie turnieje organizowane w ramach Pucharu Świata, a więc 67. Turniej Czterech Skoczni, Willingen Five, Raw Air oraz Planicę 7.

W minionym sezonie reprezentant Japonii po raz kolejny pokonał rywali i został ostatecznym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. I choć 25-latek nie mógł narzekać na słabsze występy, postanowił wprowadzić kilka zmian w swoich przygotowaniach do kolejnego sezonu.

Reklama

Słynny skoczek narciarski porządkowym na stadionie piłkarskim

Ryoyu Kobayashi z nowym trenerem

Jak poinformował serwis “Skijumping.pl", klub w którym trenuje lider Japończyków, pokusił się niedawno o zmianę szkoleniowca. Od teraz tacy zawodnicy jak Ryoyu Kobayashi i Noriaki Kasai trenować będą pod okiem Słoweńca, Matjaza Zupana. Wcześniej 53-latek współpracował m.in. z reprezentantem Bułgarii, Władimirem Zografskim.

Na wprowadzenie zmian zdecydował się także Japoński Związek Narciarski. Skoczkowie z tego kraju zakończyli współpracę z Hideharu Miyahirą. Nadal jednak nie wiadomo, kto zastąpi czterokrotnego medalistę mistrzostw świata w roli selekcjonera kadry Japonii.

Polscy skoczkowie rozpoczęli zgrupowanie. "Gorrrąco"

LGP w Wiśle. Zjadą się sami najlepsi

Już za nieco ponad miesiąc w na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbędą się pierwsze konkursy sezonu letniego skoków narciarskich. Wcześniej dyrektor obiektu w Wiśle Malince zapowiedział, że na inauguracyjne zawody przyjechać mają czołowi skoczkowie oraz skoczkinie narciarskie.  

Konkursy kobiet w ramach letniej Grand Prix odbędą się w Wiśle po raz drugi. Pierwsze zmagania pań na polskiej skoczni w zawodach najwyższej rangi oglądać mogliśmy rok temu. Wtedy zarówno sobotni jak i niedzielny konkurs wygrała reprezentantka Słowenii, Ursa Bogataj. W zawodach panów triumfowali "Biało-Czerwoni" - Jakub Wolny i Dawid Kubacki.

Skoki narciarskie. Letnie Grand Prix 2022. Kiedy i gdzie konkursy? (terminarz)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL