MŚJ w skokach - złoto dla Johanna Andre Forfanga, Przemysław Kantyka dziesiąty

Norweg Johann Andre Forfang zdobył w Ałmatach tytuł mistrza świata juniorów w skokach narciarskich. Najlepszy z Polaków Przemysław Kantyka uplasował się na dziesiątej pozycji.

Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger, a trzecie Norweg Phillip Sjoeen.

Po pierwszej serii prowadził Forfang po lądowaniu na 101,5 m. Kantyka był 12. - 98,5 m. Do finału awansowało jeszcze dwóch Polaków - 16. był Andrzej Stękała - 95,5 m, a 25. Krzysztof Leja - 96,5 m. Odpadł z rywalizacji Adam Ruda, zajmując 46. lokatę - 91 m.

W finale prowadzący Norweg wylądował na 103 metrze i zapewnił sobie zwycięstwo. Drugi Wellinger miał próbę o dwa metry krótszą i uległ triumfatorowi tylko o 0,5 pkt. Tylko tej dwójce udało się przekroczyć granicę stu metrów, Kantyka miał 98 m i awansował na 10. pozycję.

Leja skoczył 99 m i został sklasyfikowany na 17. pozycji, Stękała lądował o pół metra bliżej i był 18.

W rywalizacji kobiet triumfowała Rosjanka Sofia Tichonowa. Polka Joanna Szwab nie wystąpiła w finale i zajęła 31. miejsce, a Magdalena Pałasz nie wystartowała.