Reklama

Reklama

MŚ w skokach. Patrick Gasienica w reprezentacji Stanów Zjednoczonych

21-letni Patrick Gasienica, syn pochodzącego z Podhala naszego byłego zawodnika Alberta Gasienicy, zadebiutuje w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Premierowy występ będzie szczególny, bo urodzony za oceanem zawodnik wystąpi w drużynie na nadchodzących mistrzostwach świata w Seefeld.

Trenerzy reprezentacji USA podjęli zaskakującą decyzję o wystawieniu na MŚ zespołu w konkursie drużynowym, choć na dzisiaj mają tylko jednego zawodnika, plasującego się w "50" Pucharu Świata, czyli Kevina Bicknera. Mimo to wyszli z założenia, że jeśli uczyć się, to w bojowych warunkach. I tak, obok Bicknera, w czwórce znaleźli się Casey Larson oraz dwóch debiutantów 18-letni Andrew Urlaub i starszy o trzy lata skoczek z polskimi korzeniami Patrick Gasienica.

Gasienica urodził się 28 listopada 1998 roku, reprezentuje klub Norge Ski Club i oczywiście występuje pod flagą Stanów Zjednoczonych, gdzie już urodził się po wyemigrowaniu rodziców z Podhala. Pasją do skoków zaraził go ojciec Albert, który sam wielkiej kariery nie zrobił. Głowa rodziny przez całą przygodę ze skakaniem na nartach wywalczył zaledwie jeden punkt na zapleczu elity, w Pucharze Kontynentalnym.

Reklama

Syn Patrick dotąd najwyżej uplasował się na 41. pozycji, a wziął udział w ośmiu konkursach PK.

Mistrzostwa świata rozpoczną się 19 lutego i potrwają do 3 marca.

AG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy