Reklama

Reklama

MŚ w Seefeld. Kubacki i Stoch najlepsi na treningu

Polscy skoczkowie znakomicie spisali się podczas drugiego dnia treningów na skoczni normalnej HS109 w austriackim Seefeld, gdzie rozgrywane są MŚ w narciarstwie klasycznym. W pierwszej serii najlepszy był Dawid Kubacki przed Kamilem Stochem. W drugiej kolejce obu Polaków wyprzedził tylko lider PŚ Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Na pierwszym treningu Kubacki skoczył 107 m, a Stoch wylądował na 104,5 m i przegrał z kolegą z kadry o 1,6 pkt. W pierwszej szóstce znalazło się trzech Polaków i trzech Niemców.

Trzecie miejsce zajął Niemiec Markus Eisenbichler. Mistrz świata z dużej skoczni wylądował na 104 m. Kolejne lokaty zajęli jego rodacy: Karl Geiger (106 m) i Stephan Leyhe (102,5 m).

Szóstą pozycję zajął Piotr Żyła (99,5 m). Stefan Hula był 12. (102 m), a 25. miejsce zajął Jakub Wolny (97,5 m).

Reklama

Na drugim treningu najdalej pofrunął Ryoyu Kobayashi, który skoczył 107,5 m.

Kubacki wylądował na 106 m, a Stoch skoczył 104,5 m.

Czwarty był Niemiec Leyhe ze skokiem na 105 m. Taką samą odległość uzyskał Hula, który był piąty.

Dziewiąte miejsce zajął Żyła (102 m), a 17. był Wolny (100 m).

Na treningach zabrakło m.in. Austriaka Stefana Krafta. W drugiej serii nie skakali też Eisenbichler i Geiger.

"Biało-Czerwoni" nie sięgnęli po medale w konkursach indywidualnym i drużynowym na dużej skoczni. Pozostaje im rywalizacja na mniejszym obiekcie.

Czwartkowe kwalifikacje na skoczni normalnej rozpoczną się o godzinie 16.30. W piątek o 16 rozpocznie się konkurs indywidualny o mistrzostwo świata.

WS

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama