Reklama

Reklama

MŚ w narciarstwie klasycznym. Tajner wierzy w skoczków i Justynę Kowalczyk

Prezes PZN-u Apoloniusz Tajner jest niemal pewny, że drużyna skoczków zdobędzie medal w rozpoczynających się w środę w Lahti mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Wierzy też w medale w konkursach indywidualnych i sukces biegaczki Justyny Kowalczyk.

Przed dwoma laty w Falun "Biało-czerwoni" zdobyli dwa medale. Skoczkowie stanęli na najniższym stopniu podium zmagań drużynowych, a w sprincie drużynowym z trzeciego miejsca cieszyły się również Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec. Teraz oczekiwania są znacznie większe i nie kryje ich również sam Tajner.

- W tej chwili mamy taką sytuację, że najbardziej liczącymi się w skokach zespołami są Polacy, Niemcy i Austriacy. To są drużyny, które prawdopodobnie będą walczyć o medale i nic nie wskazuje na to, żeby miało być inaczej - powiedział szef PZN-u.

Reklama

Tajner nie tonuje nastrojów, bo tak dobrych wyników w Pucharze Świata polska ekipa wcześniej nie miała. 3 grudnia w Klingenthal "Biało-czerwoni" po raz pierwszy w historii wygrali konkurs drużynowy. Wynik ten powtórzyli 28 stycznia w Willingen, a tydzień wcześniej w Zakopanem zajęli drugie miejsce.

Rywalizacja drużynowa w Lahti odbędzie się dopiero 4 marca. Wcześniej kibiców czekają zmagania indywidualne - 25 lutego na średniej skoczni i 2 marca na dużej. Żelaznym faworytem jest w nich Kamil Stoch, lider klasyfikacji generalnej PŚ. Tajner liczy jednak nie tylko na niego.

- Kto wie, czy niespodzianki nie sprawią Piotr Żyła bądź Maciej Kot. Pojawia się szansa, że o dwa medale w jednym konkursie nasi zawodnicy zawalczą - wspomniał.

Kot 11 lutego w Sapporo cieszył się z pierwszego zwycięstwa w PŚ, wcześniej był drugi w Lillehammer. Żyła był natomiast trzeci w Bischofshofen.

Od 2009 roku z każdych mistrzostw z medalem wraca Kowalczyk. Choć najlepsza polska biegaczka nie prezentuje się już tak dobrze, jak w szczytowym okresie kariery, to Tajner wierzy, że podtrzyma serię. Miałaby tego dokonać w swojej koronnej konkurencji - 10 km techniką klasyczną (28 lutego).

- Te 10 km to jest jej bieg sztandarowy i ja liczę tutaj na medal. Nie mam wątpliwości, że jej celem jest walka o podium i ona jest na nią przygotowana - podkreślił.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje