Reklama

Reklama

MŚ w narciarstwie klasycznym 2027 nie dla Zakopanego. Polacy nie powalczą o organizację imprezy

Mimo wcześniejszych doniesień, Zakopane nie będzie starać się o organizację mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym - poinformował portal Skijumping.pl. Jedyne miasto, które zgłosiło chęć organizacji imprezy to szwedzkie Falun.

Jeszcze w lutym prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner poinformował, że Zakopane będzie ubiegać się o organizację mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2027 roku (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - kliknij).

Okazuje się jednak, że Polacy nie powalczą o pełnienie funkcji gospodarza tej imprezy. Tylko szwedzkie miasto Falun przygotowało swoją aplikację.

Dlaczego Zakopane ostatecznie nie zdecydowało się na walkę ze Szwedami? Jak informuje portal Skijumping.pl, działacze argumentują taki ruch brakiem gotowości tras biegowych, które muszą otrzymać odpowiednie homologacje Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Reklama

Zakopane powalczy o organizację MŚ w narciarstwie klasycznym w 2029 roku

Polacy mają także zdać test podczas mistrzostw świata juniorów, które nie odbyły się minionej zimy i zostały wstępnie przeniesione na marzec 2022 roku.

PZN ma za to ubiegać się o organizację mistrzostw seniorów w 2029 roku.

Jak dotąd w stolicy Tatr walka o medale odbywała się trzykrotnie, lecz po raz ostatni - ponad pół wieku temu (w 1962 roku). Polska ubiegała się o prawo organizacji imprezy kilkukrotnie w późniejszych terminach, lecz zawsze - bezskutecznie.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama