Reklama

Reklama

MŚ w lotach. Kwalifikacje przełożone na piątek

Kwalifikacje do mistrzostw świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie, które miały odbyć się w czwartek, zostały przełożone na piątek na godz. 14.30. Jury podjęło taką decyzję z powodu silnego wiatru.


W Oberstdorfie karty rozdaje pogoda. Trudne warunki atmosferyczne sprawiły, że pierwsza seria treningowa odbyła się z opóźnieniem. Przebiegła jednak w miarę sprawnie. W niej najlepiej z Orłów spisał się Kamil Stoch, który zajął drugie miejsce (214,5 m). Stefan Hula uplasował się na 14. pozycji (179 m), Piotr Żyła był 16. (192 m), Dawid Kubacki 20. (171,5 m), a Maciej Kot 29. (177,5 m). Wygrał Norweg Daniel Andre Tande skokiem na odległość 223,5 m.

Z powodu silnego wiatru druga seria treningowa została odwołana. Pod znakiem zapytania stanęły również kwalifikacje, które początkowo miały rozpocząć się o godz. 16.00. Start został jednak przesunięty o pół godziny, a potem o kolejny kwadrans. W końcu jury podjęło decyzję o przełożeniu kwalifikacji na piątek na godz. 14.30.

Reklama

Do konkursu indywidualnego trener reprezentacji Polski Stefan Horngacher mógł zgłosić tylko czterech zawodników. Po rozegraniu jednej serii treningowej szkoleniowiec skreślił Macieja Kota, który uzyskał najsłabszy wynik.

W bogatej kolekcji trofeów Stochowi brakuje tylko medalu MŚ w lotach. Dwa lata temu w austriackim Bad Mitterndorf lider "Biało-Czerwonych" nie przebrnął kwalifikacji. W Oberstdorfie tytułu broni Słoweniec Peter Prevc.

W MŚ w lotach liczą się w zawodach indywidualnych aż cztery serie. Punkty się sumują, a zawodnik, który zbierze ich najwięcej po czterech skokach zostaje złotym medalistą. Rywalizacja indywidualna zaplanowana jest na piątek (godz. 16.00) i sobotę (godz. 16.00), a drużynowa na niedzielę (godz. 16.00).

RK


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje