Reklama

Reklama

MŚ w lotach. Austriacy już bez koronawirusa, decyzja o składzie w środę

Przeprowadzone w poniedziałek i wtorek testy na obecność koronawirusa w organizmach zakażonych wcześniej austriackich skoczków narciarskich, m.in. Stefana Krafta, dały wynik negatywny. Decyzja o składzie na mistrzostwa świata w lotach w Planicy zapadnie w środę.

Badania pokazały, że Kraft, Michael Hayboeck, Gregor Schlierenzauer i Philipp Aschenwald są już wolni od COVID-19. Dwaj ostatni wiedzieli o tym już w poniedziałek i powoli wracają do treningów. Kraft, triumfator poprzedniej edycji Pucharu Świata, i Hayboeck pierwsze zajęcia mają zaplanowane na środę.

Tego dnia też trener Andreas Widhoelzl i jego sztab mają podjąć decyzję dotyczącą składu na rozpoczynające się w czwartek w Planicy mistrzostwa globu w lotach narciarskich. Być może uda się wtedy przeprowadzić trening na skoczni w Seefeld.

Reklama

Na pewno w Planicy zabraknie Daniela Hubera czy Jana Hoerla, którzy pozytywny wynik testu na koronawirusa mieli w weekend podczas zawodów Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Po powrocie do kraju zawodnicy przechodzą w domu kwarantannę.

Zakażenia COVID-19 w austriackiej ekipie stwierdzono po raz pierwszy po listopadowych konkursach w Wiśle, inaugurujących cykl Pucharu Świata.

pp/ mar/ giel/Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje