Reklama

Reklama

MŚ w Lahti. Piotr Żyła: Ta mała nie chciała ze mną gadać

Piotr Żyła był zadowolony po poniedziałkowych treningach na dużej skoczni w Lahti. - Ta mała też nie była zła, tylko nie chciała ze mną gadać - śmiał się nasz skoczek, który w sobotę na mniejszym obiekcie zajął 19. miejsce.

"Biało-czerwoni" przygotowują się do czwartkowego konkursu o mistrzostwo świata. W poniedziałek przeprowadzili pierwsze trzy serie treningowe, w których Żyła był: 18., 16. i dziewiąty.

- Dwa pierwsze skoki były nie do końca dobre, takie treningowe. Ostatni już był taki normalny - ocenił skoczek z Wisły.

Poniedziałkowy trening miał odbyć się dopiero o godzinie 17, ale został przełożony na 9, gdyż w Lahti zapowiadana jest zmiana pogody. Silny wiatr mógłby uniemożliwić przeprowadzenie treningów wieczorem.

Reklama

- Wczesna pora? W niedzielę było dużo czasu, żeby się wyspać. Nie ma znaczenia, o której porze dnia i nocy trzeba skakać. Jak trzeba skakać, to idziemy i skaczemy, żaden problem - mówił Żyła.

Jak zapewnił, skoczkowie nie mają w Lahti czasu na nudę. - Fajnie jest, mamy żetony do pokera, o grubą kasiorę gramy, tak że jest co robić, w przerwie na spanie - śmiał się nasz zawodnik.

Jak dogaduje się z dużą skocznią w Lahti? - Nie gadałem z nią jeszcze - odpowiedział z humorem. - Skocznia jak skocznia. Trzeba wykonywać swoją robotę. Ta mała też nie była zła, tylko nie chciała ze mną gadać - żartował.

- Trochę mało papryki nam dali pojeść, ale już pracujemy nad tym. Wszystko będzie git - podsumował.

Z Lahti Waldemar Stelmach

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Puchar Narodów w skokach narciarskich 2016/2017

1.POLSKA5833
2.Austria5586
3.Niemcy5513
4.Norwegia4415
5.Słowenia3713
Zobacz pełną tabelę


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy