Reklama

Reklama

MŚ w Lahti. Jan Ziobro: Na pewno nie skakałbym ze Stefanem

Jan Ziobro żałuje, że nie dane mu było wystąpić w konkursie na skoczni normalnej na MŚ w Lahti. Nasz skoczek odniósł się też do konkursu drużyn mieszanych, który odbył się w niedzielę bez Polaków.

W sobotę o mistrzostwo świata walczyli: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Dla Ziobry i Huli zabrakło miejsca.

- Żal, bo dwa lata się trenuje po to, żeby skakać na mistrzostwach świata, a później się nie skacze - nie ukrywał Ziobro po poniedziałkowym, pierwszym treningu na dużej skoczni.

Nasz skoczek wierzy, że dostanie szansę w którymś z pozostałych dwóch konkursów, choć zdaje sobie sprawę, że nie będzie to łatwe. - Dawid też skacze dobrze, więc jest ciężko. Nie ma to tamto, tylko trzeba skakać. W sumie dobrze, że jest tylu zawodników i jest z kogo wybierać - powiedział Ziobro.

Reklama

- Cały czas nasze skoki są obserwowane. Pożyjemy, zobaczymy, czy się uda, czy nie - odpowiedział, pytany, czy ma jakieś sygnały odnośnie ewentualnego występu na dużej skoczni lub w drużynie.

Gdy inni Polacy brali udział w kwalifikacjach i konkursie, Ziobro i Hula mieli sporo czasu na wypoczynek.

- Leżałem, odpoczywałem, bo co innego można robić? - mówił Ziobro.

W niedzielę "Biało-czerwoni" nie wzięli udziału w konkursie drużyn mieszanych, gdyż nie ma w Lahti naszych skoczkiń. Trener Horngacher mógłby dać szansę startu w mikście właśnie Ziobrze i Huli, choć ten pierwszy jest innego zdania.

- Jeżeli byłby konkurs mieszany, na pewno ja ze Stefanem bym nie startował. Druga sprawa, to nie ja decyduję, czy dziewczyny jadą na MŚ czy nie. Mam swoją drużynę i w niej koncentruję się na tym, co mam robić. Ten, kto podjął decyzję, niech za to odpowiada - podkreślił.

Z Lahti Waldemar Stelmach

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Puchar Narodów w skokach narciarskich 2016/2017

1.POLSKA5833
2.Austria5586
3.Niemcy5513
4.Norwegia4415
5.Słowenia3713
Zobacz pełną tabelę


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy