Reklama

Reklama

MŚ w Lahti. Horngacher: Nie możemy wszystkiego wygrywać

Trener polskich skoczków Stefan Horngacher zachowuje spokój, mimo braku medalu jego podopiecznych na średniej skoczni w Lahti. - Zawsze powtarzam, że nie możemy wszystkiego wygrywać - powiedział nam podczas MŚ.

Sobotni konkurs MŚ wygrał Austriak Stefan Kraft. Czwarty był Kamil Stoch, a piąty - Maciej Kot.

- Na średniej skoczni różnice są bardzo małe. Byliśmy minimalnie za medalistami, ale to były naprawdę dobre wyniki. Mieliśmy trzech zawodników w ósemce i jestem z tego bardzo zadowolony. Choć oczywiście jest różnica mieć medal albo nie - mówił austriacki trener Polaków.

Czego spodziewa się po swoich zawodnikach w czwartek na dużej skoczni?

Reklama

- Mamy spore możliwości. Kamil bardzo lubi tę skocznię, Maciek i Dawid też skakali na niej dobrze na treningach, Piotrek również zrobił krok naprzód. Myślę, że znów zameldujemy się minimum w pierwszej piątce - powiedział Horngacher.

Kto, jego zdaniem, jest faworytem do zwycięstwa na dużej skoczni? - Kraft, Wellinger, Eisenbichler, Tande, Prevc, Stoch, Kot... - zaczął wymieniać ze śmiechem trener. - Jest wielu znakomitych zawodników. Ciężko przewidzieć, kto wygra - dodał.

Najbardziej prawdopodobne jest, że złoto zdobędzie austriacka szkoła skoków. - Tak to wygląda - przyznał z uśmiechem. Polacy, Niemcy, Austriacy i Norwegowie trenowani są przez austriackich szkoleniowców.

Horngacher dobrze zdaje sobie sprawę, że apetyty w Polsce są mocno rozbudzone, ale nie daje się ponieść emocjom, mimo wielkich osiągnięć Polaków w Pucharze Świata, czy Turnieju Czterech Skoczni.

- Mówię to zawsze, nie możemy wszystkiego wygrywać. Wygraliśmy bardzo wiele zawodów w tym sezonie, ale to niemożliwe wygrywać zawsze. Choć oczywiście chcemy zwyciężać. - Mamy jeszcze dużą rezerwę i może następny sezon będzie jeszcze trochę lepszy - ma nadzieję szkoleniowiec.

Presja w Polsce? - Oczywiście zdaję sobie z niej sprawę, ale zawsze powtarzam, że nikt nie może nam stworzyć większej presji niż my sami - podkreślił Horngacher.

Jak powiedział, są tylko minimalne różnice między pracą w Polsce, a w Niemczech czy Austrii. - Główna część jest taka sama. Bardzo podoba mi się praca w roli głównego trenera polskiej reprezentacji. Wszyscy w teamie są przyjaźnie nastawieni, każdy pracuje w stu procentach na sukces - zaznaczył.

Z Lahti Waldemar Stelmach

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy