Reklama

Reklama

MŚ w Lahti: Dawid Kubacki trzeci w serii próbnej

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w serii próbnej przed czwartkowym konkursem na dużej skoczni w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym.

Dzisiejszy dzień jest spokojny dla reprezentantów Polski.

Po serii próbnej odbędą się kwalifikacje (początek o 17. czasu polskiego), z których zwolnieni są trzej "Biało-czerwoni": Kamil Stoch, Maciej Kot i Piotr Żyła.

Ten ostatni, 11. zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie musi się kwalifikować, ponieważ udział w mistrzostwach świata zakończył Domen Prevc. Słoweniec, czwarty skoczek PŚ, został wycofany z zawodów, po słabym występie na skoczni normalnej, gdzie nie awansował nawet do drugiej serii.

Reklama

Tak więc jedynym Polakiem, który musi się kwalifikować jest Dawid Kubacki.

I właśnie Kubacki zaprezentował się bardzo dobrze w serii próbnej. Skoczył 120,5 m, zajmując trzecie miejsce, najlepsze spośród "Biało-czerwonych".

O wiele gorze poszło Żyle. 110,5 m oznaczało dopiero 39. pozycję

Kot zaprezentował się niewiele lepiej. Skoczył 113 m, co dało mu 23. miejsce, tuż za Niemcem Andreasem Wellingerem (112,5).

Stoch wylądował na 120. metrze i był ósmy.

Serię próbną wygrał Słoweniec Peter Prevc (125,5 m), przed Austriakiem Manuelem Fettnerem (122,5).

Słabiej zaprezentował się inny Austriak - Stefan Kraft - mistrz świata ze skoczni normalnej, który był dopiero 17. (114,5 m).

Pecha miał Jewgienij Klimow. Rosjanin przewrócił się podczas swojej próby, dość groźnie to wyglądało, ale chyba wszystko z nim w porządku.

Seria próbna odbywała się z ósmej belki przy zmiennym wietrze i w dość mocnym deszczu.

Waldemar Stelmach z Lahti

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama