Reklama

Reklama

MŚ: Trzech polskich skoczków w czołowej dziesiątce kwalifikacji

Wszystkich czterech naszych reprezentantów zobaczymy w sobotnim konkursie na skoczni HS 106 podczas mistrzostw świata w Val di Fiemme. Kwalifikacje wygrał Norweg Tom Hilde. Dawid Kubacki był piąty, Maciej Kot szósty, a Piotr Żyła dziesiąty.

Zobacz wyniki

Nasi zawodnicy potwierdzili wysoką formę. Trzy miejsca w najlepszej dziesiątce kwalifikacji i dobry skok Kamila Stocha, który miał zapewniony udział w konkursie głównym jako piąty zawodnik klasyfikacji Pucharu Świata, dają nam wielkie nadzieje przed sobotnią walką o medale.

Lider naszej kadry zaliczył próbę na 99,5 m. Spośród zawodników, którzy nie musieli walczyć w kwalifikacjach, dalej od niego skakali jedynie Simon Ammann (102,5 m) i Jan Matura (100,5). Lider klasyfikacji Pucharu Świata Austriak Gregor Schlierenzauer skoczył 98,5 m. Z zawodników czołowej dziesiątki PŚ zabrakło dzisiaj tylko Norwega Andersa Bardala.

Reklama

- W sumie jestem zadowolony ze swojego skoku. Jest jeszcze drobny mankament, który łatwo wyeliminować - powiedział Kamil Stoch.

Dawid Kubacki potwierdził dobrą dyspozycję prezentowaną podczas treningów. Skoczył 99,5 m i z notą 117,4 pkt objął prowadzenie po 37 zawodnikach. - Ta skocznia mi odpowiada i trzeba się z tego cieszyć. W moich skokach w zasadzie niczego nie trzeba poprawiać. Stać mnie na to, by jutro oddać dwa dobre. Zobaczymy jaki da to wynik - powiedział Kubacki.

Piotr Żyła dostał silny podmuch pod narty i osiągnął 100,5 m. Wskoczył jednak na czwarte miejsce, bo sędziowie odebrali mu 10,2 punktu za wiatr. Ostatecznie zajął 10. pozycję.

Z pierwszej pozycji Kubackiego zepchnął dopiero Andreas Wank. Niemiec skaczący z numerem 46. zaliczył dokładnie tyle samo co Żyła, ale przy nieco mniej korzystnych warunkach. Poza tym otrzymał wyższe noty za styl.

Maciej Kot za skok na 101,5 m otrzymał notę 117,1 pkt i zajął szóste miejsce. - Mój skok nie był perfekcyjny, ale najważniejsze było wywalczyć awans i to się udało. Jutro powinno być lepiej, bo takie skoki jak dziś medalu mi raczej nie dadzą. Na średniej skoczni duże znaczenie mają noty za styl oraz punkty przeliczeniowe za wiatr - dodał Kot.

Sobotnie zawody mają rozpocząć się o godz. 17. Tytułu z Oslo bronić będzie Austriak Thomas Morgenstern.

Na skoczniach w Predazzo podczas MŚ w 2003 roku dwa złote medale zdobył Adam Małysz.

Autor: Mirosław Ząbkiewicz

Wyniki kwalifikacji:

1. Tom Hilde (Norwegia) 121,3 pkt (103 m)

...

5. Dawid Kubacki 117,4 (99,5 m)

6. Maciej Kot 117,1 (101,5)

10. Piotr Żyła 114,3 (100,5)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje