MŚ juniorów. Drużyna polskich skoczków na piątym miejscu. Triumf Niemców

Młodzi polscy skoczkowie, w składzie: Bartosz Czyż, Kacper Juroszek, Paweł Wąsek i Tomasz Pilch, zajęli piąte miejsce w konkursie drużynowym na skoczni normalnej na MŚ juniorów w szwajcarskim Kanderstegu. Wygrali Niemcy, przed Austrią, Norwegią i Słowenią.

Dwa dni temu w konkursie indywidualnym Pilch o 0,2 pkt przegrał brązowy medal. W drużynówce nasi skoczkowie nie byli już tak blisko medalu. Do trzeciego miejsca stracili 40 punktów.

Już po pierwszej serii "Biało-Czerwoni" zajmowali piąte miejsce, a do podium tracili 18,8 pkt. Prowadzili Niemcy, przed Norwegami, Austrią i Słowenią.

W serii otwierającej najdalej z Polaków pofrunął Wąsek, który wylądował na 99 m. O metr bliżej skoczył Pilch. 96,5 m to wynik Juroszka, a 93 m - Czyża.

Najlepszy z Niemców Justin Lisso wylądował na 103,5 m, rewelacyjny ostatnio Norweg Marius Lindvik skoczył 104 m. U Słoweńców pojawił się Domen Prevc, który wylądował na 100,5 m.

W serii finałowej strata Polaków do najlepszych jeszcze wzrosła. Czyż jako jedyny z naszych zawodników przekroczył 100 m, lądując o metr dalej. 99,5 m skoczył Pilch, 96,5 - Wąsek, a 87,5 - Juroszek.

Norweg Lindvik tym razem wylądował na 104,5 m, ale jego ekipa i tak spadła z drugiego na trzecie miejsce. Najrówniej skakali Niemcy i Austriacy i to oni zajęli dwa pierwsze miejsca.

W drużynowej rywalizacji dziewcząt najlepsza okazała się Słowenia, przed Rosją i Francją. Polki zajęły dziewiąte miejsce.