Reklama

Reklama

MP w skokach: wystartuje czołówka, ale raczej bez Stocha

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich odbędą się 23 grudnia na obiekcie w Wiśle Malince. Jak poinformował wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz wystąpią niemal wszyscy czołowi zawodnicy kraju. Na starcie zabraknie prawdopodobnie tylko Kamila Stocha.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi przeszedł w czwartek operację kontuzjowanej stopy. - To młody organizm, szybko się regeneruje, ale mimo wszystko może to być za wcześnie na start. Tym bardziej, że Kamil bardzo chce wziąć udział w Turnieju Czterech Skoczni - powiedział Wąsowicz.

Reklama

Zawody dotychczas odbywały się w drugim dniu świąt. - W tym roku przesunęliśmy termin. W drugi dzień świąt skoczkowie wyjeżdżają już na Turniej Czterech Skoczni - powiedział Wąsowicz.

Mistrzostwa Polski są ostatnią próbą przed prestiżowymi zawodami. Jak dodał wiceprezes PZN polski sztab szkoleniowy będzie miał już wykrystalizowany skład na turniej. W Wiśle skoczkowie powinni jednak potwierdzić swoją dyspozycję.

Tytułu mistrzowskiego bronił będzie Maciej Kot.

W Wiśle trwają przygotowania do mistrzostw. Skocznia jest naśnieżana. - Wszystko jest optymistycznie. Myślę, że zgromadziliśmy dużo śniegu. Już teraz mamy go więcej niż rok temu przywieźliśmy z Chochołowa. Chcielibyśmy przygotować skocznię już na kilka dni przed Mistrzostwami Polski, wszystko jest jednak uzależnione od warunków pogodowych. Mistrzostwa Polski nie są zagrożone - zapewnił.

Sojusznikiem organizatorów jest pogoda. Nocą w Wiśle panuje lekki mróz, a w ciągu dnia temperatury oscylują w okolicy zera stopni.

Bilety będzie można nabyć w dniu zawodów na skoczni w Wiśle Malince. Ceny wahają się od 10 do 20 zł.

Program MP:

10:00-12:00 - trening wolny

14:00 - kwalifikacje

15:15 - I seria konkursu

16:30 - seria finałowa

Dowiedz się więcej na temat: maciej kot | Kamil Stoch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje