Reklama

Reklama

MP w skokach - w Szczyrku wystartuje cała krajowa czołówka

Z udziałem krajowej czołówki rozegrane zostaną 1 września w Szczyrku Letnie Mistrzostwa Polski w skokach i kombinacji norweskiej. Zawodnicy będą rywalizowali na obiekcie HS-106 Skalite i trasie nartorolkowej koło miejscowego amfiteatru - poinformował PZN.

W skokach narciarskich tytułu mistrzowskiego, wywalczonego na dużym obiekcie w Wiśle Malince, bronił będzie Maciej Kot. Okazję do rewanżu znajdą natomiast drugi wówczas Krzysztof Biegun, a także trzeci - Kamil Stoch. Na rozbiegu kibice zobaczą także brązowych medalistów ostatnich mistrzostw świata w drużynie - Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę.

W kombinacji norweskiej złota nie obroni już Tomasz Pochwała, który zakończył karierę zawodnika i poświęcił się pracy trenerskiej. O laury ubiegali się będą jednak pozostali medaliści sprzed roku: Mateusz Wantulok i Paweł Słowiok, a także Andrzej Gąsienica oraz Szczepan Kupczak. "Impreza zostanie rozegrana podczas jednego dnia i praktycznie w tym samym miejscu, co na pewno ułatwi kibicom dojazd i obserwowanie zawodów" - podkreśliła Alicja Kosman z PZN. Szczyrkowski amfiteatr sąsiaduje ze skocznią.

Reklama

Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

Tydzień później, 7 i 8 września w Zakopanem, odbędzie się druga część Letnich Mistrzostw Polski w skokach i kombinacji norweskiej.

Program zawodów:

9.30 - seria próbna skoków do kombinacji norweskiej

10.30 - seria skoków do kombinacji norweskiej

13.00 - bieg do kombinacji norweskiej

16.00 - seria kwalifikacyjna otwartego konkursu skoków

17.30 - I seria konkursu skoków

18.50 - seria finałowa konkursu skoków.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL