Reklama

Reklama

MP w skokach kobiet. Tytuł dla Rajdy i Szwab

Niecodzienna sytuacja! Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk) i Joanna Szwab (AZS Zakopane) zajęły ex aequo pierwsze miejsce w sobotnim konkursie indywidualnych mistrzostw Polski kobiet w skokach narciarskich. Zawody rozegrano na obiekcie w Szczyrku-Skalite (HS-104).

Na liście startowej było tylko 12 zawodniczek, a ukończyło zawody zaledwie 10. Nie martwi to jednak trenera polskiej kadry Łukasza Kruczka.

- Tak jest na całym świecie, nie ma żadnej różnicy. Co prawda są zawodniczki, które teoretycznie powinny dziś startować, jednak ograniczeniem dla nich jest wielkość skoczni - powiedział.

Po pierwszej serii prowadziła Rajda. Jednak w drugiej bardzo dobrze skoczyła Szwab i w efekcie obie zawodniczki zgromadziły po 214 pkt. 

- Kinga nie czuła się dobrze i skoki były jakie widzieliśmy. Z drugiej strony bardzo dobre próby miała Asia, która podjęła wyzwanie. Wynik z jednej strony jest sensacyjny, ale z drugiej strony dobrze się stało. Dobrze wiedzieć, że dziewczyny mogą rywalizować ze sobą i to nie w sytuacji, gdy któraś z nich oddaje zepsute skoki - dodał Kruczek.

Reklama

Zawody odbyły się w niemal wiosennej pogodzie. Było słonecznie, ponad pięć stopni Celsjusza.

- Nie spodziewałem się, że dziś osiągnę sukces - powiedział Szwab.

- Część międzynarodowa sezonu zupełnie mi nie wyszła. Nie zdobyłam punktu w Pucharze Świata. Jestem szczęśliwa, że w końcu dziś wyszedł mi konkurs. Do tej pory w trakcie treningów niby było wszystko w porządku, a podczas zawodów okazywało się, że jest zupełnie inaczej. Musiałam w ostatnim czasie popracować nad psychiką i efekty przyszły - powiedziała zawodniczka.

Przyznała, że złoty medal MP doda jej sił do dalszej pracy, gdyż w trakcie sezonu były momenty, gdy była zupełnie załamana.

Mistrzostwa Polski ukończyło tylko 10 pań. Szwab ma świadomość, że nie jest to dużo: "Mam nadzieję, że z czasem będzie nas więcej. Ze szczerego serca zachęcam dziewczyny do trenowania skoków narciarskich".

Wyniki MP kobiet w skokach narciarskich: 

1. Kinga Rajda (SSR LZS Sokół Szczyrk)  214,0 pkt (96,0 i 92,0)

 . Joanna Szwab (AZS Zakopane)          214,0 (93,0 i 94,0)

3. Anna Twardosz (Olimpijczyk Gilowice) 205,0 (91,5 i 91,0)

Rafał Czerkawski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL