Reklama

Reklama

Młodzi polscy skoczkowie nie mają gdzie trenować

Wielka Krokiew w Zakopanem przechodzi modernizację, podobnie skocznia w Wiśle. Nasi czołowi skoczkowie odnoszą duże sukcesy. Ale im dalej, tym problemy coraz większe. Jak choćby ten, znany nie od dziś: najmłodsi skoczkowie nie mają gdzie trenować.

- Wiadomo, w  jakim stanie są małe skocznie w Zakopanem, gdzie się nic nie robi. To jest bardzo przykre - mówił niedawno w rozmowie z Interią Adam Małysz.

- To też jest rola dziennikarzy, żeby jak najwięcej o tym informować i zwiększać nacisk. Żeby nasze kluczowe sporty narodowe były bardziej dostrzegane. Nie wystarczą dotacje, ale konieczne jest, by powstawała infrastruktura, bo kiedyś może być za późno - podkreślał nasz były znakomity skoczek, a obecnie dyrektor reprezentacji Polski.

O dramatycznej sytuacji z mniejszymi obiektami pod Tatrami nieraz mówił głośno Kamil Stoch, wyliczając, jak wiele brakuje zakopiańskim obiektom i jak nie dba się tam o możliwość rozwoju młodych adeptów skoków.

Reklama

Obiekty treningowe w Zakopanem popadają w ruinę, a młodzi skoczkowie borykają się z niespotykanymi sytuacjami. O sprawie małych skoczni czytamy dziś na łamach "Przeglądu Sportowego".

Młodzi zawodnicy z Zakopanego i okolic na obiektach w stolicy Tatr... nie mają wyciągu, bo ten nieczynny jest od lat. Na skocznię zawodnicy muszą wspinać się po skałach, niszcząc przy okazji drogie obuwie do skoków.

Przeprowadzenie normalnych treningów na tych obiektach wymaga sporego samozaparcia i graniczy z cudem.

Alternatywą są wyjazdy na treningi do Szczyrku i Wisły, co wymaga jednak wiele czasu i pieniędzy. Poza tym nie można w nieskończoność jeździć na inne obiekty, mając pod nosem swoje.

Nie od dziś wiadomo też, że nie do końca po drodze jest przedstawicielom Tatrzańskiego Związku Narciarskiego i szefom Centralnego Ośrodka Sportu, do którego należą obiekty.

TZN mógłby przejąć obiekty, ale na to nie zgadza się COS.

Pat trwa od lat, obiekty niszczeją, a następcy Małysza i Stocha nie mają gdzie skakać. Tylko dialog i natychmiastowe działania mogą uzdrowić sytuację.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym".

WS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje