Reklama

Reklama

Mistrzyni olimpijska walczy z nadwagą i chce wrócić do skoków

Mistrzyni olimpijska z 2018 roku z Pjongczangu w skokach narciarskich Norweżka Maren Lundby, która zrezygnowała ze startu w 2022 roku w Pekinie, oficjalnie potwierdziła, że wraca do treningów i walki o najwyższe laury.

Na początku października 2021 Lundby niespodziewanie oświadczyła, że rezygnuje ze startu w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Jako powód podała, że nie chce być przymuszana do utrzymania odpowiedniej wagi ciała i musi zająć się swoim życiem.

"To jest dla mnie zbyt wymagające, rezygnuję z udziału w igrzyskach olimpijskich, jak również ze wszystkich startów w sezonie zimowym" - oświadczyła w wywiadzie dla stacji telewizyjnej NRK.

27-latka wyjaśniła, że "w ostatnim czasie zbytnio przytyła, ale teraz nie zamierza odchudzać się na siłę w ekspresowym tempie".

Reklama

Skoki narciarskie. Maren Lundby brylowała na skoczniach

Po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego w Pjongczangu Norweżka przez trzy lata brylowała na skoczniach. Sezon 2017/18 zakończyła triumfując w Pucharze Świata, podobnie jak w dwóch kolejnych edycjach, w 2021 roku zdobyła złoty medal mistrzostw świata w Oberstdorfie (jest też mistrzynią z 2019). W karierze wygrała trzydzieści konkursów PŚ.

Teraz w kolejnym wywiadzie dla NRK potwierdziła, że walczy z nadwagą. "To trudne wyzwanie, ale czuję, że jestem na dobrej drodze. Jestem zmotywowana, zwłaszcza że... skoki kocham" - zadeklarowała.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy