Reklama

Reklama

Mistrzostwa Polski w skokach. Maciej Kot zdobył złoty medal

Maciej Kot wygrał indywidualny konkurs skoków w Wiśle-Malince i został mistrzem Polski. Drugie miejsce zajął Stefan Hula, a brązowy medal zdobył broniący tytułu Kamil Stoch.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

O tym, jak zaciętą walkę stoczyli nasi skoczkowie, najlepiej świadczy fakt, że brązowego medalistę od mistrza dzieliło jedynie 0,7 punktu!

Pierwsza seria

Stefan Hula oddał najdłuższy skok w pierwszej serii - wylądował na 134. metrze. Prowadził o 3,2 pkt nad drugim Kamilem Stochem. Nasz dwukrotny mistrz olimpijski w pierwszej serii skoczył 132,5 m.

Dalej o pół metra poszybował Dawid Kubacki, jednak sędziowie nisko ocenili jego lądowanie i w efekcie był dopiero czwarty.

Reklama

Trzecie miejsce zajmował Maciej Kot, który osiągnął 131 m i do lidera tracił 6,4 pkt.

Seria finałowa

Bohaterem drugiej serii był Maciej Kot. Wylądował na 132. metrze i był to najlepszy skok w finale. Jak się później okazało, na miarę złota.

Na trzecie miejsce spadł Kamil Stoch. Próbował zaatakować, wylądował tylko pół metra bliżej od Kota, ale zachwiał lądowanie i osiągnął notę niższą od Kota o 0,7 pkt.

Stefan Hula nie powtórzył świetnego skoku z pierwszej rundy i 129 m dało mu drugą pozycję. Zabrakło mu zaledwie pół punktu, aby mógł cieszyć się ze złota.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL