Reklama

Reklama

Mieszkańcy planują protest przed PŚ w Zakopanem. Możliwe utrudnienia dla kibiców

Zdesperowani mieszkańcy Krzyszkowic mogą sprawić niemały kłopot kibicom skoków narciarskich, zmierzającym na Puchar Świata do Zakopanego. Na sobotni poranek zaplanowany został protest na popularnej Zakopiance – głównej trasie w kierunku stolicy Tatr.

Mieszkańcy Krzyszkowic nie bez powodu na termin protestu wybrali sobie sobotni poranek 25 stycznia. To wtedy na Zakopiance panować będzie wzmożony ruch samochodowy. Kierowcy ruszą wtedy w drogę nie tylko na ferie zimowe, ale również na konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Zdesperowani organizatorzy protestu chcą zablokować drogę i w ten sposób zwrócić uwagę lokalnej władzy na problem braku bezpieczeństwa pieszych na tym odcinku drogi. Domagają się budowy kładki dla pieszych oraz bezkolizyjnego skrzyżowania.

Protest przewidziano na trzy godziny, między 8.00 a 11.00, i na ten moment decyzja mieszkańców jest nieodwołalna.

Reklama

Krzyszkowice znajdują się na trasie pomiędzy Krakowem a Zakopanem, tuż przed Myślenicami. Jak informuje "Dziennik Polski", policja na wypadek protestu wytyczy objazdy przez drogę krajową 52 oraz drogi wojewódzkie wiodące przez Głogczów, Krzywaczkę, Biertowice i Jawornik.

W najbliższy weekend w Zakopanem skoczkowie powalczą w dwóch pucharowych konkursach. W sobotę o 16:15 rozegrane zostaną zawody drużynowe. Niedzielna rywalizacja indywidualna ma rozpocząć się o godzinie 16.


AB

Program PŚ w Zakopanem:

24.01 (piątek)
16.00 - trening
18.00 - kwalifikacje

25.01 (sobota)
15.00 - seria próbna
16.15 - konkurs drużynowy

26.01 (niedziela)
15.00 - seria próbna
16.00 - konkurs indywidualny

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy