Reklama

Reklama

Media: Piotr Żyła może polecieć do Pekinu z polską misją dyplomatyczną

Piotr Żyła w czwartek uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Dla "Wewióra" rozpoczęła się walka z czasem, by zdążyć się wyleczyć i spełnić wszystkie wymogi formalne, aby polecieć z kadrą na igrzyska do Pekinu. Jak informuje Piotr Majchrzak z serwisu "Sport.pl", jeżeli się to nie uda, być może będzie mógł ruszyć do "Kraju Środka" z polską misją dyplomatyczną.

Polska kadra planuje wylot do Pekinu 31 stycznia. Żyła, by móc udać się w podróż wraz z nią, potrzebuje aż czterech negatywnych wyników testów na obecność koronawirusa, wykonywanych dzień po dniu. Oznacza to, że pierwszy, negatywny wynik musi uzyskać już 26 stycznia. Nie ma więc wątpliwości, że naszego Orła czeka walka z czasem.

Skoki narciarskie. Piotr Żyła może polecieć do Pekinu z... Andrzejem Dudą

Co, jeżeli nie uda się jej wygrać? Majchrzak informuje, powołując się na wieści z Kancelarii Prezydenta, że być może możliwy będzie lot Żyły z polską misją dyplomatyczną, która uda się do Chin 2 lutego. Jest to jednak ostateczność, a wtedy nasz skoczek niemal na pewno nie będzie w stanie wziąć udziału w pierwszym medalowym konkursie - na normalnej skoczni, który odbędzie się już trzy dni później (poprzedzą go kwalifikacje, już 5 lutego). 

Reklama

To oznacza, że nasz skoczek podróżowałby najprawdopodobniej z Andrzejem Dudą. Ten sygnalizował bowiem, że pragnie pojawić się na ceremonii otwarcia, by wesprzeć naszych sportowców.

Obok Żyły w składzie Polaków na IO znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy