Reklama

Reklama

Małysz o siostrzeńcu Pilchu: Nie możemy tego zepsuć

Adam Małysz musi czuć dumę, gdy na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich widzi nazwisko swojego siostrzeńca Tomasza Pilcha. Więcej, 17-latek z Wisły zapewnił Polakom dodatkowe miejsce na Turniej Czterech Skoczni i możliwe, że sam je obsadzi.

- O tym, czy to już jego czas na Turniej Czterech Skoczni, zadecydują trenerzy. Myślę, że podejmą dobrą decyzja - powiedział Małysz w materiale wideo, opublikowanym na sport.tvp.pl.

"Orzeł z Wisły" nie ukrywa, że w jego siostrzeńcu Tomaszu Pilchu drzemie spory potencjał.

- Trzymajcie za niego kciuki, chłopak na pewno ma talent. Nie możemy tego zepsuć i mam nadzieję, że tego nie zepsujemy i będzie przynosił nam wiele radości - zaznaczył nasz legendarny skoczek.

Dyrektor w Polskim Związku Narciarskim ds. skoków i kombinacji norweskiej trzeźwo zauważa, że z nastolatka w tym wieku nie można robić mistrza na długie lata. Skoki narciarskie, również na naszym krajowym podwórku, znają wiele przykładów talentów, które jak szybko rozbłysły, tak szybko zgasły.

Reklama

- Mieliśmy już takich zawodników, którzy później mieli wielkie problemy, gdy zbyt szybko zaczęli. Są  też zawodnicy, którzy w wieku 17 lat już odnosili sukcesy, jak Nykanen, Nieminen, czy Schlierenzauer. Na pewno bym chciał, żeby jego kariera potoczyła się dobrze i była długa, dlatego jestem dosyć ostrożny - dodał Małysz.

Pilch ma na koncie dwa zwycięstwa w tegorocznym sezonie Pucharu Kontynentalnego, jest liderem cyklu i właśnie wywalczył dodatkową kwotę startową do Pucharu Świata. Dzięki czemu już od Turnieju Czterech Skoczni "Biało-Czerwoni" mogą wystawić siedmiu zawodników i bardzo możliwe, że trener Stefan Horngacher postawi właśnie na wiślanina.

AG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy