Reklama

Reklama

Magdalena Pałasz pierwszą w historii mistrzynią kraju w skokach narciarskich

Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) zdobyła złoty medal letnich mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Konkurs na skoczni HS-77 w Szczyrku Skalitem, miał historyczny wymiar: czempionat pań w tej dyscyplinie został rozegrany po raz pierwszy.

Wicemistrzynią została Joanna Szwab (KS Chochołów/SMS Szczyrk), a na najniższym stopniu podium stanęła 14-letnia Kinga Rajda (SSR LZS Sokół Szczyrk). W zawodach wystąpiło trzynaście zawodniczek.

Reklama

Pałasz była w sobotę bezkonkurencyjna. Oddała dwa zdecydowanie najdłuższe skoki w konkursie. Jej przewaga nad drugą w konkursie Joanną Szwab wyniosła aż 35 pkt.

W sobotę Szczyrk będzie także areną Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich mężczyzn. Na skoczni HS-106 zaprezentuje się niemal cała krajowa czołówka z Kamilem Stochem na czele. Zabraknie jedynie kontuzjowanego Jakuba Wolnego. O tytuł mistrzowski na skoczni oraz trasie nartorolkowej wokół niej powalczą również kombinatorzy norwescy. Dwuboiści zakończą rywalizację wczesnym popołudniem. Wieczorem o medale powalczą skoczkowie.

Sobotnie zawody to już drugie tego lata MP. W lipcu sportowcy rywalizowali w Wiśle. Skoki wygrał Kamil Stoch przed Piotrem Żyłą i Jakubem Wolnym, a w kombinacji najlepszy okazał się Paweł Słowiok, wyprzedzając Mateusza Wantuloka i Szczepana Kupczaka. Rok temu w Szczyrku triumfowali Dawid Kubacki w skokach i Mateusz Wantulok w kombinacji.

Wyniki:

1. Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) 219,8 pkt (70,5 + 71 m)

2. Joanna Szwab (KS Chochołów/SMS Szczyrk)        184,8 (62,5 + 61,5)

3. Kinga Rajda (SSR LZS Sokół Szczyrk)            174,5 (59,5 + 60,5)

4. Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice)       136,7 (55 + 51)

5. Marcelina Herzyk (KS Wisła w Wiśle)            132,6 (51,5 + 54)

6. Kamila Karpiel (AZS Zakopane)                  128,4 (51 + 51)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje