Reklama

Reklama

Maciej Kot po MŚ: Trochę żałuję, ale nie mogę być zły

- Nie mogę powiedzieć, że jestem rozczarowany, czy zły po MŚ w Lahti, bo wracając ze złotym medalem, takich rzeczy nie można mówić - powiedział w rozmowie z Interią Maciej Kot.

Oprócz Kota, także Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jan Ziobro i Klemens Murańka są już w Norwegii, gdzie dziś, kwalifikacjami w Oslo, skoczkowie wrócą do Pucharu Świata i jednocześnie rozpoczną nowy turniej Raw Air.

Tuż przed odlotem do Norwegii Kot, na chłodno już, ocenił zakończone w niedzielę mistrzostwa świata. Zakopiańczyk wraz ze Stochem, Żyłą i Kubackim sięgnął po złoty medal w drużynie. Indywidualnie brąz na dużej skoczni wywalczył Żyła.

Reklama

- Wszyscy liczyliśmy na medale w konkursach indywidualnych. Na skoczni normalnej było bardzo blisko, ale się nie udało. Na dużej Piotrek przełamał złą passę i to było dla nas wielkie przeżycie - mówił Kot.

- MŚ były dla nas bardzo trudne i, mimo wszystko, zakończone przez nas z lekkim niedosytem. Złoto w drużynie trochę ten niedosyt wynagrodziło. To było ukoronowanie tych mistrzostw, coś wspaniałego, historyczny wynik i historyczna chwila - podkreślił nasz skoczek.

Kot w czasie mistrzostw, ani po nich nie ukrywał, że do pełni szczęścia brakuje mu medalu indywidualnie.

- Nie mogę powiedzieć, że jestem rozczarowany, czy zły po tych mistrzostwach, bo wracając ze złotym medalem, takich rzeczy nie można mówić - zaznaczył.

- To jest wielkie osiągnięcie, ale wiem o co walczę. Medal w konkursie indywidualnym był w zasięgu i troszkę mi żal, że go nie zdobyłem - powiedział.

- Ale nie powiedziałem ostatniego słowa. Wielkie imprezy przed nami, mam nadzieję, że za rok na igrzyskach sobie to odbiję - zakończył Kot.

Waldemar Stelmach

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634


Dowiedz się więcej na temat: maciej kot | MŚ w Lahti | PŚ w skokach narciarskich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje