Maciej Kot po MŚ: Trochę żałuję, ale nie mogę być zły

- Nie mogę powiedzieć, że jestem rozczarowany, czy zły po MŚ w Lahti, bo wracając ze złotym medalem, takich rzeczy nie można mówić - powiedział w rozmowie z Interią Maciej Kot.

Oprócz Kota, także Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jan Ziobro i Klemens Murańka są już w Norwegii, gdzie dziś, kwalifikacjami w Oslo, skoczkowie wrócą do Pucharu Świata i jednocześnie rozpoczną nowy turniej Raw Air.

Reklama

Tuż przed odlotem do Norwegii Kot, na chłodno już, ocenił zakończone w niedzielę mistrzostwa świata. Zakopiańczyk wraz ze Stochem, Żyłą i Kubackim sięgnął po złoty medal w drużynie. Indywidualnie brąz na dużej skoczni wywalczył Żyła.

- Wszyscy liczyliśmy na medale w konkursach indywidualnych. Na skoczni normalnej było bardzo blisko, ale się nie udało. Na dużej Piotrek przełamał złą passę i to było dla nas wielkie przeżycie - mówił Kot.

- MŚ były dla nas bardzo trudne i, mimo wszystko, zakończone przez nas z lekkim niedosytem. Złoto w drużynie trochę ten niedosyt wynagrodziło. To było ukoronowanie tych mistrzostw, coś wspaniałego, historyczny wynik i historyczna chwila - podkreślił nasz skoczek.

Kot w czasie mistrzostw, ani po nich nie ukrywał, że do pełni szczęścia brakuje mu medalu indywidualnie.

- Nie mogę powiedzieć, że jestem rozczarowany, czy zły po tych mistrzostwach, bo wracając ze złotym medalem, takich rzeczy nie można mówić - zaznaczył.

- To jest wielkie osiągnięcie, ale wiem o co walczę. Medal w konkursie indywidualnym był w zasięgu i troszkę mi żal, że go nie zdobyłem - powiedział.

- Ale nie powiedziałem ostatniego słowa. Wielkie imprezy przed nami, mam nadzieję, że za rok na igrzyskach sobie to odbiję - zakończył Kot.

Waldemar Stelmach

PŚ w skokach klas. generalna

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634


Dowiedz się więcej na temat: maciej kot | MŚ w Lahti | PŚ w skokach narciarskich

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje