Reklama

Reklama

Łukasz Kruczek podał kadrę na inaugurację PŚ w skokach narciarskich

Łukasz Kruczek podał nazwiska skoczków, którzy w przyszłym tygodniu rozpoczną zmagania w nowym sezonie Pucharu Świata. Trener kadry A zdecydował, że do Klingenthalu pojadą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Bartłomiej Kłusek.

Kwalifikacje odbędą się w piątek 20 listopada. Dzień później zawodnicy będą rywalizować w konkursie drużynowym, a na niedzielę zaplanowano konkurs indywidualny.

Kruczek decyzję podjął po treningach na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince.

W zeszłym sezonie Pucharu Świata najlepiej spisał się Stoch, który zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej (820 punktów). Wygrał ją Niemiec Severin Freund - 1729. Tyla samo "oczek" zebrał Słoweniec Peter Prevc, ale "Kryształowa Kula" przypadła Freundowi, bo miał więcej zwycięstw w sezonie.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama