Reklama

Reklama

Łukasz Kruczek ogłosił kadrę na Puchar Świata w Niżnym Tagile

Trener polskich skoczków Łukasz Kruczek ogłosił kadrę na zawody Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Do reprezentacji wraca Maciej Kot.

Oprócz Kota okazję występu w Niżnym Tagile otrzymali: Piotr Żyła, Jan Ziobro, Klemens Murańka i Dawid Kubacki.

Skoczkowie w środę trenowali w Zakopanem. Maciej Kot na Twitterze napisał: "Super warunki, dobre skoki i dobry humor :)"

Zadowolony z treningów w stolicy Tatr był także trener Kruczek:

- Bardzo równie i stabilnie zaprezentował się Piotrek, dobrze dziś zaprezentowali się też Dawid i Jasiek. Myślę, że już powoli wracamy na ten dobry tor.

W piątek rozpoczynają się w kwalifikacje. W sobotę  o 16:00 i niedzielę o 14:30 rozegrane zostaną zawody indywidualne.

Na zawodach w Rosji zabraknie chociażby aktualnego lidera klasyfikacji generalnej Romana Koudelki, Noriakiego Kasai, czy Thomasa Dietharta, którzy zrezygnowali ze startu.

W kadrze nadal nie ma mistrza olimpijskiego Kamila Stocha, który niedawno przeszedł zabieg usunięcia zmian chrzęstno-kostnych w stawie skokowym.

Reklama

- Spokojnie czekamy, aż będzie w pełni sił i w pełni gotowy do skoków - powiedział o Stochu Kruczek.

Ekipa "biało-czerwonych" do Rosji poleci w czwartek z Pragi lotem bezpośrednim do Jekaterinburga. Stamtąd wszystkich zawodników będą odbierali organizatorzy, którzy zapewniają dalszy transport. Dwa konkursy Pucharu Świata po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane na skoczni w Niżnym Tagile.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama