Reklama

Reklama

LMP: Żyła ze złotem, Stoch poza podium

Piotr Żyła został mistrzem Polski na igelicie podczas konkursu rozgrywanego na Średniej Krokwi w Zakopanem. Dopiero na siódmej pozycji konkurs zakończył Kamil Stoch.

Letnie Mistrzostwa Polski na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem były ostatnim sprawdzianem naszej kadry przed rozpoczynającym się już niebawem zimowym Pucharem Świata. Trener "Biało-Czerwonych" Michal Doleżal przed konkursem chwalił swoich podopiecznych, podkreślając, że wykonali bardzo dobrą pracę latem, co powinno zaowocować w sezonie olimpijskim.

Skoki: Piotr Żyła błyszczał w Zakopanem

Konkurs w Zakopanem zgromadził aż 60 zawodników, co oznaczało, że konieczne będzie rozegranie kwalifikacji. Najlepsi w nich okazali się ex aequo Paweł Wąsek i Piotr Żyła, którzy uzyskali po 101 metrów. Aż o pięć metrów dalej wylądował Jan Habdas, który skakał jednak z rozbiegu ustawionego o trzy belki wyżej. Dopiero 13. był Kamil Stoch, lądując na 95. metrze.

Pierwsza seria konkursowa ułożyła się najlepiej dla Żyły, który po skoku na odległość 103,5 metra wysunął się na prowadzenie. Za jego plecami, ze stratą 4 punktów był Klemens Murańka, osiągając półtora metra mniej niż popularny "Wiewiór". Na trzeciej pozycji na półmetku konkursu znajdował się Stoch, który podobnie jak Stefan Hula i Dawid Kubacki skoczył dokładnie 100 metrów, ale miał najwyższe noty z tej trójki i to on był na medalowej pozycji, choć nic nie było jeszcze przesądzone. 

Reklama

LMP: Młode talenty w czołowej "10"Ponownie ze świetnej strony pokazał się Habdas, tym razem skacząc aż 106,5 metra, co było nowym rekordem Średniej Krokwi, ale tak jak i w kwalifikacjach skakał z wyższego rozbiegu i plasował się na siódmej pozycji.

Dziesiąty po pierwszej serii Tomasz Pilch w swojej drugiej próbie wyrównał osiągnięcie Habdasa i pokazał, że również stać go na bardzo dalekie skoki. Dzięki temu udało mu się przesunąć na trzecią lokatę, a przy okazji pokazać, że zamierza walczyć o miejsce w kadrze na zimowy Puchar Świata. Ex aequo z Pilchem uplasował się Kubacki, który w swoim drugim skoku zanotował 104 metry.

Kto wie, czy w rywalizacji z najlepszymi nie zobaczymy również i Habdasa, który w drugiej serii skoczył 103,5 metra i zajął w konkursie szóste miejsce. Duży talent pokazał też Klemens Joniak, piąty po pierwszej serii. W drugim skoku osiągnął co prawda 99 metrów, ale 10. pozycja na koniec konkursu to naprawdę dobry wynik.

Zawiódł Kamil Stoch. Nasz mistrz olimpijski w drugiej próbie skoczył 101,5 metra i zakończył konkurs dopiero na siódmej pozycji.

Drugą pozycję po pierwszej serii utrzymał Klemens Murańka, który w drugiej próbie wylądował na 104. metrze. Klasą dla siebie był prowadzący na półmetku Żyła. "Wiewiór" w drugim skoku osiągnął 106 metrów i pewnie sięgnął po złoty medal.

Wyniki:

1. Piotr Żyła Polska 103,5/106 279,2 pkt.

2. Klemens Murańka Polska 102/104 271,7 pkt.

3. Dawid Kubacki Polska 100/104 268,2 pkt.

3. Tomasz Pilch Polska 98/106,5 268,2 pkt.

5. Jakub Wolny Polska 99,5/103,5 265,2 pkt.

6. Jan Habdas Polska 106,5/103,5 264,5 pkt.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje