Reklama

Reklama

LMP w skokach i kombinacji: w Szczyrku i Wiśle wystąpi polska czołówka

Wszyscy czołowi skoczkowie oraz dwuboiści wystartują w weekend w Szczyrku i Wiśle w Letnich Mistrzostwach Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej - poinformował w czwartek wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz.

Skoczkowie będą rywalizowali na obiekcie w Wiśle Malince (HS 134) w sobotnim konkursie indywidualnym i w niedzielę w drużynowym. Kobiety w piątek powalczą o medale na średniej skoczni (HS 77) w Szczyrku Skalitem. Areną zmagań dwuboistów w piątek i sobotę będą obiekty w Skalitem (HS 106) i Malince (HS 134) oraz trasy nartorolkowe w Szczyrku i Wiśle.

- Wszyscy najlepsi zawodnicy zostali zgłoszeni do zawodów. W sobotę w Wiśle wystartują skoczkowie z kadry A i B. Nie zabraknie m.in. triumfatora cyklu LGP Macieja Kota i Kamila Stocha. Organizacyjnie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Nie mamy wpływu jedynie na pogodę, ale z prognoz wynika, że zawodom nic nie zagraża. Wiatr osiągnie maksymalnie 3 m na sek. - powiedział Wąsowicz.

Reklama

Wiceprezes przypomniał, że mistrzostwa będą ostatnim akcentem sezonu igelitowego i zarazem generalnym sprawdzianem przed zimą.

Tytułu mistrza Polski na obiekcie HS 134 bronił będzie Dawid Kubacki, który przed rokiem wyprzedził w Wiśle Malince Klemensa Murańkę i Macieja Kota. W 2015 r. zawody drużynowe odbywały się tylko na normalnej skoczni i wygrała je ekipa AZS Zakopane (Krzysztof Leja, Andrzej Zapotoczny, Andrzej Stękała i Maciej Kot). Rok wcześniej w Malince również tryumfowali "Akademicy" spod Giewontu (Grzegorz Miętus, Krzysztof Miętus, Andrzej Zapotoczny i Maciej Kot).

Tytułu mistrzyni Polski, uzyskanego na skoczni w Szczyrku Skalitem, broniła będzie Kinga Rajda.

W 2015 r. złote medale w kombinacji norweskiej, zarówno w Szczyrku na normalnym obiekcie, jak i dużym w Wiśle, wywalczył Adam Cieślar.

Program zawodów:

7 października - Szczyrk

10.00 - MP w skokach - indywidualny konkurs skoków kobiet (Skalite HS 77)

11.00 - MP w kombinacji - konkurs skoków (Skalite HS 106)

15.00 - bieg do kombinacji (trasa w Szczyrku)

8 października - Wisła

9.30 - MP w kombinacji - konkurs skoków (Malinka HS 134)

12.00 - bieg do kombinacji (trasa w Wiśle Jonidle)

15.30 - MP w skokach - kwalifikacje do konkursu indywidualnego (Malinka HS 134)

17.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

18.15 - finałowa seria

9 października - Wisła

11.00 - MP w skokach - pierwsza seria konkursu drużynowego

12.10 - finałowa seria

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL