Reklama

Reklama

LGP w Wiśle. Przesunięto treningi i kwalifikacje

Pogoda nie rozpieszcza organizatorów skoków narciarskich także latem. Z powodu warunków atmosferycznych przesunięto dzisiejsze treningi i kwalifikacje przed Letnią Grand Prix w Wiśle.

Pierwotnie o godzinie 16 miały odbyć się dwie serie treningowe, a o 18 kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego. Silne podmuchy wiatru sprawiły, że organizatorzy lekko zmodyfikowali plany. Jeśli pogoda pozwoli, o 18 rozpoczną się treningi, a po nich kwalifikacje.

Odwołano także, zaplanowaną na 19.30 w wiślańskim amfiteatrze, uroczystą ceremonię wręczenia numerów startowych dziesięciu najlepszym zawodnikom kwalifikacji.

Co ciekawe, w kwalifikacjach muszą wziąć udział wszyscy zawodnicy, gdyż najlepsza dziesiątka ostatniego sezonu nie ma gwarancji startu w zawodach.

Reklama

Międzynarodowa Federacja Narciarska latem testuje system kwalifikacji dla wszystkich, który nie będzie faworyzował czołowej dziesiątki. Po sezonie letnim FIS podejmie decyzję, czy kontynuować wprowadzoną zmianę także w sezonie zimowym.

W piątek o 17.30 w Wiśle odbędzie się konkurs drużynowy, inaugurujący Letnią Grand Prix, a w sobotę o tej samej porze - zawody indywidualne.

Waldemar Stelmach, Wisła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje