Reklama

Reklama

LGP w skokach. Sześciu Polaków z kwalifikacją w Hinterzarten

Słoweniec Żiga Jelar triumfował w kwalifikacjach do sobotniego konkursu letniego Grand Prix w skokach narciarskich w niemieckim Hinterzarten. Polacy w komplecie awansowali do konkursu, najlepszy z nich był Maciej Kot.

Jelar wygrał kwalifikacje po skoku na 104 m.

Reklama

Drugie miejsce zajął Austriak Gregor Schlierenzauer (102,5 m), który przegrał ze Słoweńcem o punkt. Trzeci był Szwajcar Killian Peier (103,5 m).

W Hinterzarten nie ma czterech polskich skoczków z kadry A: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Jakuba Wolnego. Zabrakło też wielu innych zawodników ze światowej czołówki.

Najlepszym z Polaków w kwalifikacjach był Maciej Kot, który zajął ósme miejsce po skoku na 100,5 m.

13. był Aleksander Zniszczoł (98,5 m). 17. miejsce zajął Klemens Murańka po skoku na taką samą odległość. O metr bliżej wylądował Stefan Hula (19. miejsce).

28. lokatę zajął Andrzej Stękała (97,5 m), a 29. był Paweł Wąsek (96,5 m).

Konkurs indywidualny rozpocznie się w sobotę o 18.20. W południe rozpocznie się rywalizacja drużyn mieszanych. Polska wystąpi w składzie: Joanna Szwab, Stefan Hula, Kinga Rajda i Andrzej Stękała.

Liderem klasyfikacji generalnej LGP jest Słoweniec Timi Zajc, który triumfował tydzień temu w Wiśle. Drugi jest Kubacki, a trzeci Rosjanin Jewgienij Klimow.

WS

Dowiedz się więcej na temat: Aleksander Zniszczoł | maciej kot | skoki narciarskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje